Home 2016 September 11

Daily Archives: 11 September, 2016

Sfida drejt rendit te ri boteror

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Si sot 15 vjet me pare mbare njerezimi u perball me aktin me te rende qe terrorizmi nderkombetar kishte nderrmarre...

Ja si të punësohesh në Gjermani, edhe pse je nga Shqipëria, Kosoba apo Maqedonia

Para disa ditëve të gjithë mësuan se me ndryshimet e reja në Gjermani është lejuar që kompanitë të marrin punëtorë edhe nga shtetet që...

Denoncimi i rrallë/ Më kanë vjedhur identitetin (Foto)

Vjedhjet janë të llojeve të ndryshme … Por këtu në Shqipëri të vjedhin edhe identitetin. Mos iu duket çudi! 26-vjeçari Taulant Çala pretendon se...

E pabesueshme/ Hillary Clinton i bie të fikët në publik (VIDEO)

Kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë Hillary Clinton u largua në mënyrë të papritur nga aktiviteti përkujtimor për 15-vjetorin e sulmeve terroriste në New...

Ja si u rrah me shkop bejsbolli biznesmeni libanez

Një biznesmen me shtetësi amerikane dhe kombësi libaneze u masakrua të shtunën në mëngjes me shkop bejsbolli në kryqëzimin e rrugës së Laknasit me...

Letër një shkollari

Nga Ledi Shamku E Diela jote e fundit e pushimeve të verës. Këtë javë do t'i kthehesh shkollës. Lum ti! Ta them sinqerisht, edhe unë...

Nuk ka komb kosovar, ka vetëm komb shqiptar. Jemi te ndarë, por të mos...

Nga SADIK ELSHANI/Bota Sot “Kombi” kosovar i Nexhmedin Spahiut dhe bashkëmendimtarëve të tij Ka kohe qe Nexhmedin Spahiu dhe disa te tjere me plot zell jane duke...

Terrorizmi, nuk ka as ngjyrë dhe as fe!!

Nga Aleksandër Rrema Në përkujtim të ngjarjeve të 11 shtatorit 2001, ku qindra njerëz humbën të afërmit e tyre, si pasojë e një lufte tërsisht...

Berisha: Ja sa kërkohet që të shpallesh fitues tek Universiteti i Sporteve

  Ish kryeminsitri Sali Berisha ka pubikuar një denoncim të mbërritur në adresën e tij. Në facebook, Berisha bën të ditur se qytetari dixhital denoncon...