Home 2016 September 14

Daily Archives: 14 September, 2016

Rebelet mercenare qe inskenuan sherr kunder Lulzim Bashes!

Nga Enver Bytyci Mercenarizmi eshte tipar dallues i yni! Madje vetofrohemi per sherbime te pakerkuara, aq sa Leopold Berthold i thoshte me 1912-en ministrit te...

POLITIKA NJË VARR MERMERI PËR DINJITETIN NJERËZOR

Nga Ervis Meço Historia ka treguar se njeriut gjithmonë i është mohuar e drejta e jetës reale dhe sot, në këtë kohë pa kohë, veçmas...

Parlamenti dhe Meta, aktore kyc te diplomacise shqiptare

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Per here te pare mbas nje tranzicioni 25-vjecar Parlamenti i Shpiperise krahas veprimtarise shume te suksesshme per miratimin e reformave...

Absurditete te autoriteteve = penalitete te qytetareve!

Nga Sokol Shameti Bllokojnë sheshin "Italia". Bllokojnë sheshin "Nënë Tereza". Ngushtojnë një korsi në çdo rrugë se do rishtrojnë nga e para tubacionet e ujit....

Lejimin e importit të plehrave në Shqipëri tradheti ndaj vetes dhe shoqerise civile

Nga Mimoza Hafizi Në kalendarin e punimeve të Kuvendit për muajit shtator është futur një projektligj, i cili synon lejimin e importit të plehrave në...

Media zvicerane: Pervec Nënë Terezes, ja edhe dhjetë shqiptarë te famshem

NGA FITIM DIKA Nënë Tereza Në vijim janë rreshtuar dhjetë personalitete të shquara shqiptare sipas gazetës më të madhe zvicerane Blick. Në listë krahas Skëndërbeut, ekskluzivisht...

Policia sot me te ardhurat e gjobave po ja kalon tatimeve dhe doganave!

Raporti Zyrtar i Policisë së Shtetit numëron 923 gjoba  të vëna në 24 orët e fundit. Në total ajo raporton për 2473 masa administrative. Deri...

Kikia: PS fitoi në Dibër, por demokracia u gropos edhe më thellë

Nga Mentor Kikia Në Dibër janë blerë vota. Dmth që kandidati i PS-LSI-PDIU ka blerë vota me para dhe pamjet e informacionet e emisioneve investigative...

Galdini: Opozita ne Diber njohu me te keqen, qe te ringrihet me me te...

Ne kuader te fushates se anetaresimeve dhe zhvillimit te zgjedhjeve ne strukturat lokale dhe qendrore, per te mberritur ne Kongresin e fundtetorit, LDE -...

Pafajsia e Lulëzim Bashës për Dibrën dhe kurthi elektoral i legalizimit të të mbjellave

Artur Zheji Sigurisht "Çështja Dibra", dhe humbja e PD, nuk mbaron vetëm me një festë të socialistëve dhe as me shampanjë të shtrenjtë të kupolës fituese, që nuk...