Home 2016 September 15

Daily Archives: 15 September, 2016

Ndalohet gazetari Artan Hoxha, policia e dërgon në prokurori

Gazetari investigativ Artan Hoxha është ndaluar nga policia mbrëmjen e sotme në përfundim të emisionit “Opinion”. Ai do të dërgohet në Prokurorinë e Krimeve...

Arbëreshët festojnë fitoren e Gjergj Kastriotit kundër turqve edhe pas 6 shekujve!

Mrekulli shqiptare, e pabesueshme që gjashtë shekuj pa ndal kremtojnë fitoret e betejave të Gjergj Kastriotit! Kaluan 600 vite, dhe Arbëreshët në Itali vazhdojnë çdo...

Heshtja e ambasadorëve për drogën dhe pse Rama i përdor si alibi?

Nga Kreshnik Spahiu* Hapa televizorin dhe u befasova kur pashë PD-në dhe deputetët e saj sërish nē karriget e parlamentit dhe ku debatonin për arsimin...

Kryeministri tha në Kuvend se “për drogën e di Amerika”

Nga Frrok Çupi Domethënë askush nuk është i lirë. Kemi humbur qendrën, s’e dimë ku është qendra e ku periferia. Kjo është më në fund,...

Deputeti shqiptar: jetojmë në Maqedoni, e duam dhe e ëndërrojmë Shqipërinë

“Nuk mund të reformojmë shërbimet sekrete pa u reformuar çdo qytetar i Maqedonisë. Kur luhet ndeshje futbolli Maqedoni-Shqipëri zemra më thotë të anoj kah Shqipëria,...

Sarkazma e Edi Oges per Klan Tv dhe Top Channel

Gazetari Edi Oga, ndersa po sheh dy emisionet me te ndjekur televiziv, nuk e kursen sarkazmen per politikat redaksionale te dy kanaleve me te ndjekur...

Avioni i rrëzuar, zbulohen hyrje-daljet e pilotit italian në Shqipëriton

Pak orë pasi avioni me të cilin udhëtonte u rrëzua në grykëderdhjen e Ishmit mësohet se Guido Andrea Guidi rezulton se, ka hyrë dy...

Majlinda Bregu rrëfen përplasjet në grupin e PD-së

Majlind Bregu njëra nga deputetët që kane bërë kritika për mënyrën se si opozita u soll gjatë këtij procesi, ka bërë një rrëfim në...

“Lapsi”: Top Channel merr hakun e Ledionit, sulmon Noizyn

Disa muaj më parë do të dukej paradoksale, por Top Channel, televizioni që reklamonte fuqishëm Noizy-n, “ndërpreu” dje edicionin e lajmeve, për te sulmuar...

Vëllai i deputetit të LSI-së blen klubin Luftëtari… për 3 milionë lekë

Klubi i futbollit të Luftëtarit është shitur për 3 milionë Lekë të reja nga Bashkia e Gjirokastrës. Miratimi i kalimit në shoqëri aksionere është bërë...