Home 2016 October 5

Daily Archives: 5 October, 2016

VIDEO/Mërgim Mavraj ndez atmosferën me Shkurte Fejzan. Shikojeni.

Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me Lihtershtejin, Mërgim Mavraj ka zgjedhur një mënyrë origjinale për të argëtuar gazetarët...

Gjoba qesharake për rritjen e çmimit të siguracionit

Vendimet janë publikuar në faqen zyrtare të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, por vlera e gjobave nuk është bërë zyrtare. Oranews raporton se pas një mbledhje...

I plagosuri në Durrës, dyshohet si vrasës me pagesë

29-vjeçari Alfred Skonja, që u plagos mbrëmjen e sotme një atentati në lagjen nr.5 në Durrës, sapo ishte liruar nga burgu. Ai ishte arrestuar...

Identifikohen të plagosurit në Durrës, njëri në gjendje të rëndë

Të shtëna me armë ka patur sot në mbrëmje në qytetin e Durrësit. Burimet thonë se janë plagosur dy persona në lagjen nr. 5...

Prekëse! Babai i shkruan një letër vogëlushes së tij për partnerin e saj të...

E dashur vogëlushja ime e ëmbël, Kohët e fundit, unë dhe mamaja jote kemi qenë duke kërkuar në Google për disa punë tonat dhe kemi...

Historia e trishtë/ Fëmija kërkon ndihmë: Nuk zgjoj dot prindërit prej 2 ditësh

Një fëmijë 7-vjeçar nxënëse e një shkolle fillore në Pitsburg të SHBA-ve kishte dy ditë që përpiqej të zgjonte dy prindërit e saj nga...

Alarm në Greqi/ Evakuohet aeroporti, përhapen pesticide në ajër, udhëtarët vështirësi në frymëmarrje

Udhëtarët në aeroportin e Rodhosit në Greqi janë nxjerrë nga ambientet e brendshme të terminalit dhe u është thënë që të presin jashtë. Siç raportojnë...

Lindje – Çamëri – Perëndim

Nga Ilir Copja Mjaftoi nje anije luftarake ruse për të tronditur ekuilibrat gjeopolitikë në Ballkan. Sic e ka treguar shpesh historia e afërt dhe e...

Ben Blushi me 10 nentor lancon partine e tij. Edhe Hafizi braktis PS

Pas Blushit largohet edhe Hafizi: Nuk jam më pjesë e PS-së. Largimi i Mimoza Hafizit nga Partia Socialiste duket të jetë hapi fundit drejt...

Vrasesi Miklovan Parubi kish dale per cigare kur e kapi policia!

Miklovan Parubi, autor i vrasjes së dyfishtë në Shkodër, eshte kapur nga policia duke ecur në rrugë dhe i paarmatosur,. Duket se Parubi nuk...