Home 2016 October 9

Daily Archives: 9 October, 2016

Bylykbashi: Rama do t’i emeroje gjyqtaret dhe prokuroret sipas qejfit, si ne Strasburg ku...

Nga Oerd Bylykbashi Vetting-u i Europes rrezoi Ramen dhe kandidatet e tij per Gjykaten Europiane te te Drejtave te Njeriut dhe provoi se ai do...

Penalizimi i mjekëve, diskutohen ndryshimet në Kodin Penal

Nisur nga ngjarjet më të fundit, si humbja e jetës së nënës dhe foshnjës në Maternitetin “Koço Gliozheni” apo foshnjës në Pogradec, ministri i...

Gjyshi im amerikan thoshte: “Eja o nipçe se Shqipëria s’bëhet” 🇺🇸

Nga Kreshnik Spahiu* Gjyshi im vdiq si amerikan por në Shqipëri nuk e tregonte kurrë pasaportën e SHBA sepse do burgoseshim 7 breza si agjentë...

Spartak Ngjela ne mbrojtje te Ambasadorit Lu dhe kunder Berishes dhe Bashes

Nga Spartak Ngjela Në venat politike të Sali Berishës filloi të qarkullojë hapur gjaku antiamerikan hoxhisto-punist. Ishte e pritur: korrupsioni dhe abuzimi mbi popullin tënd,...

Vizion + mbyll emisionin “Publicus”, Mesazhi i autoreve!

Nga Autorët e “Públicus” Drejtuesit e televizionit “Vizion Plus”, njoftuan se ata e nuk lejojnë transmetimin e episodit të tretë të “Públicus”, të titullur “Kodrina...

Rama shpall fitoren kundër hashashit dhe sulmon Kokëdhimën! Pse ndodh kjo?

Kësaj fundjave nga kryeministria Edi Rama e ka parë Shqipërinë përmes raportit të Guardia di Financa dhe është krenar për atë që i thonë...

(FOTO) Policia arreston laçjanin me Ferrari dhe Porsche Cayene pa dokumenta

Dario Prifti është vetëm 26 vjeç por kishte një Ferrari dhe një Porsche Cayene në garazhin e tij. Duket se për shkak të makinave...

AFP: Agjencia Italiane e luftës kundër drogës raportoi një rënie të kanabisit të sekuestruar...

KRUJË, Shqipëri -  Shqipëria e vogël malore ka qenë për dekada vendi më i izoluar i  Evropës, por tani, 26 vjet pas rrëzimit të...

Përdhunoi mbesën 14-vjeçare, gjendet i vdekur 46 vjeçari i burgosur

Një i dënuar për përdhunimin e mbesës së tij 14 ­vjeçare për tri vite rresht, ka vdekur ditën e sotme në Burgun e Fierit....

Video/ Ismet Drishti ironizon Kryeministrin Rama, ja gjetja e tij

Ismet Drishti ka ironizuar me humor dhe sarkazem kryeministrin Rama lidhur me qendrimet e tij të bëra publike gjatë emisionit te fundit te tij...