Home 2016 October 14

Daily Archives: 14 October, 2016

L’Italia invierà 140 soldati in Lettonia con la Nato al confine con la Russia

Da Corriere della Sera L'invio dei militari, deciso durante il Vertice di Varsavia, era già noto. Ma dopo una intervista del segretario generale dell’Alleanza, Jens...

”Zoja e Këshillit të Mirë” konferencë: ‘Kriza e sipërmarrjes dhe mjetet për të luftuar...

Fakulteti i shkencave ekonomike në Universitetin Zoja e Këshillit të Mirë, organizoi sot një konferencë me temë: "Kriza e sipërmarrjes dhe mjetet për të...

Krishti – Epitafi i Ballshit Gllavenicë – pasuri jo vetëm e Shqipërisë por e...

Epitafi i Ballshit ose Epitafi i Gllavenicës është një nga objektet më të rëndësishme në Shqipëri (Albania) trashëgim nga mesjeta. Ky është një objekt...

Gazetaret e vrane friken, tani eshte radha e te tjereve…

Nga Aulon Kalaja Faleminderit gazetareve qe iu bashkuan protestes, kunder censures, pro fjales se lire, per vrasjen e Arditit. Falenderoj edhe ata gazetare te cilet nuk...

Artan Fuga i shkruan per censure “Vizion +” dhe per “Publicus”

Nga Artan Fuga Kur censura nuk korrigjohet, ajo bëhet faj publik! Të nderuar drejtues dhe administratorë të Tv Vizion Plus, Po ju drejtoj këtë thirrje në mënyrën...

Kikia: Ne parlament do fusin kusherinjte e Krimit. Duhet shembur ky sistem.

Nga Mentor Kikia Me ç’po duken bathët, në Shqipëri nuk do të ketë ndonjë reformim të sistemit zgjedhor. Dmth do të shkohet në zgjedhje serish...

SHPRESËN GJITHSECILI DUHET TJA RIKTHEJ VETVETES .NUK DUHET TË PRESIM NGA PARLAMENTARET

Nga Dritan Broka* E vërteta është se këto vite në Shqiperi kanë ngelur shumë pak mundësi për të patur shpresë, njerzit sot personifikojnë me shpresë...

BE reagon për censurën e emisionit “Publicus”

Maja Kocijaniç, zëdhënësja e përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian ka reaguar në lidhje me censurimin e emisionit “Publicus” në Vizion Plus, emision që...

Prostitucioni në Athinë, shqiptari blinte për 3 mijë euro vajzat ukrainase

Një grup kriminal, që merrej me prostitucion, është shkatërruar nga policia greke, në Athinë. Në pranga kanë përfunduar 5 persona: 2 grek dhe 3...

Tronditese: Vajza nga Fushë-Kruja vret foshnjën para lindjes!

Një foshnje ka lindur e vdekur në maternitet, ndërsa nëna e saj gjendet nën kujdesin e mjekëve. Sipas informacioneve zyrtare, një 21­vjeçare nga Fushë­...