Home 2016 October 17

Daily Archives: 17 October, 2016

Varfëria shqiptare, jemi në kushtet e një vëndi të Botës së Tretë!

Nga Tritan Kalo Në emisionin e mesditës të Radios BBC për çështjet mjeksore, sot diskutohej për problemet e varfërisë në botë. Në çdo 4 sekonda vdes...

Një shtatore për Dom Nikollë Kaçorrin

Nga Dorian Koci Jeta e epokave dhe periudhave të qyteteve ngjan me  jetët  njerëzore por kanë mes tyre dhe një tharm rilindjeje. Periudha dhe epoka të ndryshme...

KE për mbetjet: Shqipëria nuk ka infrastrukturën e duhur të kontrollit

Përmes një reagimi me shkrim pas kërkesës së ABC News, Komisioni Europian kërkon që legjislacioni shqiptar të përafrohet me standardet europiane përpara se të...

Ja 13 familjet që kontrollojnë gjithë paratë e botës. Pasuria e pabesueshme!

Forcat hije pas rendit të ri botërorë paraprakisht janë duke ndjekur një agjendë të ngadaltë për të kontrolluar totalisht njeriun dhe resurset e planetit...

l Procuratore Capo Antimafia di Lecce accusa il governo albanese per la droga!

Le autorita’ antimafia italiane danno i dati per un traffico straordinario di droga dall’Albania in Italia e accusano il governo albanese per la mancanza...

Gazetari Koka: Une nuk kam fjale! Po ju keni…?!

Nga Bledian Koka E pikasa kete zonje te nderuar ne mjerimin e vet tek drekonte a darkonte! Kush dreqin e di se çfare vakti po...

Universitet Publike rrezikojne te mbesin pa studente! Ja pse..

Nga Klodian Tomorri Te Enjten fillon shkolla e larte, por ne Universitetet Publike s'ka studente. Nuk eshte shaka. Tani kemi shifrat zyrtare. Merr Fakultetin e Ekonomise...

E plasi “bomben” Patriarku Serb, Irinej: Ja çthotë për Kosovën

“Kosova është plaga më e madhe e popullit serb”. Kështu ka thënë kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej, në një ligjëratë që ka...

Hafizi: Ja sa na ofroi Rama për të mos u larguar nga PS

Ish-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka treguar sot në emisionin “Në Fokus” tek “Ora News”, se kryeministri Rama i ka ofruar asaj dhe deputetit...

Ja pse Steve Jobs nuk i lejonte fëmijët e tij të përdornin iPad dhe...

Për shkak të suksesit botëror që patën iPod dhe iPhone, Steve Jobs u bë një nga njerëzit më të pasur në botë, pasi ky...