Home 2016 October 23

Daily Archives: 23 October, 2016

Mëmëdhëmbje, pakënaqësitë më të mëdha më lindën nga njerëzit, jo nga qeveria!

Nga Edlira Gjoni Mirë që për shumë gjëra na e paska fajin politika. Po dhe për të gjitha, JO. Në qëndrimin e fundit në mëmëdhëmbje,...

Ngjela: Maqedonia do të shpërbëhet, do apo jo Putini!

Avokat Spartak Ngjela beson se Maqedonia do të shkojë drejt shpërbërjes si pasojë jo vetëm e kërcënimit rus për të zgjeruar politikat e tij...

Greqia ankesë në NATO për anijet shqiptare që patrullojnë në Egje, i trembet ndonjë...

Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë tensionohen sërish. Pas përplasjeve për çështjen çame dhe paralajmërimeve të ministrit Nikos Kotzias, i cili tregoi fuqinë ekonomike dhe...

Ndarja me krimin dhe drogën, urgjencë kombëtare

Nga Liljana Elmazi* Kur e rrethon popullin me banditë, kur oferta e vetme është droga, kur dhunon votën, kur e blen atë me paratë e...

“Kathimerini”: Pas PDIU-së së çamëve fshihet Erdogan

“Një parti e vogël...dhe pas saj Erdogani”. Ky është titulli i një artikulli të gazetës “Kathimerini” të së dielës, që analizon rolin e partisë...

Ekskluzive: Show tek Qendra e Urgjencës për te fshehur realitetin i dhimbshëm!

Pas shkrimit publikuar fillimisht nga "Shendet +" me titull: "A fshihet kompani private pas vendimit për shkrirjen e urgjencës?" vijnë ne adrese te Perqasje.com...

“Po t`a rrëfej, po mos qaj”! Historia e dhimbshme e nënës me fëmi autik…

Nga Anila Kruti ...Po t`a rrëfej ,po mos qaj! Zakonisht ,të enjten pasdite pas terapisë së logopedisë që i bëja tim biri,ai parapëlqente të shkonte tek...

Fuga: Nje njeri me pushtet dhe parelli nuk eshte i lumtur!?

Mendime te dielen ne mengjes nga Artan Fuga Gjate historise, njerez te pasur dhe me pushtet, shtresa te larta, me nje fjale, punesuan, mbajten me...

Kur Kanuni e ndëshkonte më drejt përdhunimin!

Nga Mentor Kikia Policia arrestoi një djalë në Durrës, i akuzuar nga një studente për përdhunim. Në ditën e parë të takimit(pasi ishin njohur ne...

Il sogno italiano della famiglia (albanese) Tota

Di Stefano Pasta All’inizio degli anni Ottanta, circa 40mila persone, l’1,5% della popolazione, erano detenute nei campi di lavoro forzato nell’Albania comunista (ideologia rivista in...