Home 2016 October 26

Daily Archives: 26 October, 2016

ANSA: Terremoto, due forti scosse in poche ore. Crolla campanile Camerino

Due forti scosse di terremoto in poche ore. Il Centro Italia trema ancora ed è paura, panico, ansia tra la popolazione. L'epicentro sempre nella...

Tronditet sërish Italia, tërmet 6.2 ballë

Nuk kanë të ndalur tërmetet në Itali. Pas lëkundjeve rreth orës 7 në Italinë qëndrore në Perugia dhe Macerata, një tjetër tërmet më i...

Vettingu, Rama për gjyqtarët: Nuk kanë ku shkojnë jo! I pergjigjet batutes: “Ke për...

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, i...

Andi Bushati: Edi Rama dhe klientja e tij Vilma Nushi

Nga Andi Bushati Një vendim i qeverisë Rama, i ndërmarrë në ditët e para të tetorit, është prova se përralla e Rilindjes për shëndetësi falas,...

Çfarë përfaqëson të tatuarit, veçanërisht, për politikanët?

Nga Kasem Seferi Ka më shumë se një arsye përse çdo qytetar duhet të njohë, ose të ketë dijeni në lidhje me politikën e të...

Dom Gjergji të riut: Dikur vije në Kishë sot merresh me kanabis e lëviz...

Prifti Dom Gjergj Meta me anë të një letre të hapur përcjell një thirrje për të gjithë të rinjtë shqiptarë, që të heqin dorë...

Aeroplani përgjues luftarak i tipit C-5M, amerikan ne Kosove

Në Aeroportin e Prishtinës, kryesisht atë Ushtarak të KFOR-it, ka zbarkuar një aeroplan përgjues luftarak i tipit C-5M, amerikan. Ky aeroplan është një ndër më...

Banka Botërore: Bizneset e Shqipërisë e Serbisë paguajnë më shumë taksa në Europën Qendrore!

Ndërsa Serbia ka nivele të larta taksash, ajo ka dhe të ardhura në buxhet që arrijnë në gati 40% të Prodhimit të Brendshëm Bruto...

PD po ndjek me vemendje zhvillimet politike ne Mal te Zi.

Nga Kreshnik Collaku* Partia Demokratike,pershendet qytetaret e Malit te Zi dhe forcat politike per mbajtjen me sukses te zgjedhjeve te lira ne Mal te Zi....

PËRSE NUK NA DËGJOJNË?!

Nga Aulon Kalaja Sot isha i ftuar në Komision e Medias, për të raportuar mbi situatën e fundit të censurës në media dhe për rastin...