Home 2016 November 7

Daily Archives: 7 November, 2016

A po bëhet gati Putin të sulmojë Perëndimin

Shefat e NATO-s duket se i ka kapur paniku nga frika se presidenti rus Vladimir Putin mund të sulmojnë Perëndimin. Ata po përpiqen të...

Bregu qendrim ndryshe nga Bumci e PD: BE të hapë negociatat me Shqipërinë

Ndërsa Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Evropian të mos çelë negociatat për Shqipërinë, deputetja Majlinda Bregu është demostruar me një tjetër qendrim. “Ju, EU...

Strabizëm ballkanik

Nga Elis Buba Miliona sy kryqëzojnë pikpamjet që përthyhen vetëm në shërbim të iluzioneve. Politeknika dhe manovra, të shkrira në kontraste dhe shkëlqimin kulturor, në thelbin...

Të arrestuarit e fundit për terrorizëm ishin lidhur me Lavdrim Muhaxherin

Autoritetet në Kosovë thonë se janë duke i bashkërenduar veprimet me shtetet e tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, me qëllim të, siç thonë,...

Neranxi: Jorgo Goro tjeter thote ne shkresa pacavure dhe tjeter ben ne TV

Biznesmeni himarjot Nikollaq Neranxi, njekohesisht perfaqesues i Shoqates per Mbrojtjen e Shtepive dhe Pronave ne Himare, vazhdon te denoncoje paqartesine dhe gafat ligjore e...

Vargu: Drejtuesit e QSUT-se me keq se Pali Miska n’kohe t’vet!

Nga Petrit Vargu Javës që kaloi asistova rastësisht në një skenë qesharake. Drejtuesit e lartë të drejtorisë së Q.S.U.T, të shoqëruar nga inxhinierët e firmave furnizuese,...

Me fqinjet: as superioritet dhe as inferioritet, por dinjitet

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Ballkani vazhdon te njihet dhe konsiderohet si "fuqi baroti". Kjo sepse Ballkani eshte nje fabrike e ndryshkur nacionalizmash. Konfrontimi i nacionalizmave...

Levonja: Kultura e Edi Rames eshte me poshte se e Sali Berishes

Nga Gavrosh Levonja Vlerësimi I Shpëtim Nazarkos se “Edi Rama është kryeministri më I kulturuar pas Fan Nolit”, është një vlerësim subjektiv e për më...

Nard Ndoka pyet Edi Ramen: Policet behen burra te forte me belevrekët e falura...

Nga Nard Ndoka Sot u prezantuan me pompozitet uniformat e reja të Policisë së Shtetit dhe Kryeministri Rama e nisi fjalën e tij duke falenderuar...

Shoqeri ne krize ku krizen e krijojmè ne,

Nga Joi Jakaj Nèse do i hedhèsh njè sy te lirè perditshmèrise se popullates ne kètè vend dallon fare lehte papunèsine dhe dembelizmin ne shoqeri...