Home 2016 November 17

Daily Archives: 17 November, 2016

Goditet grupi i shpërndarësve të drogës tek “Brryli”

Dy shtetas u arrestuan, një tjetër u shpall në kërkim dhe një i katërt po ndiqet penalisht në gjendje të lirë. Këto janë rezultatet e...

Rama-Berishës: Je lulëkuqja e fundit e varur në mur

Pas akuzave të Berishës për lidhjet e Ramës dhe Veliajt me organizatën mafioze italiane “Ndragheta”, përmes kompanisë së riciklimit “Eco Tirana”, kryeministri Rama ka...

Corriere Della Sera: Shqipëria, sera europiane e drogës

“Metastazat e drogës kanë pushtuar të gjithë vendin. Trafikantët nuk arrestohen në Shqipëri” Nga Andrea Galli Shqipëria është sera europiane e drogës, kështu titullohet reportazhi më...

VIDEO/ Rama i bërtet Vali Leskajt

Duket se kryeministri Edi Rama gjatë seancës së sotme në Kuvend nuk ishte i acaruar vetëm me deputetët e opozitës që nuk e lejuan...

Austria përmend zgjedhjet e 2017 –ës si kusht për negociatat

Sekretari i Përgjithshëm i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Linhart, ka përmendur zgjedhjet e vitit 2017 si standard për negociatat e anëtarësimit me...

Nëna e 2-vjeçares tregon mes lotëve si iu dogj vajza

Nëna e foshnjës 2 vjeçe e cila humbi jetën pasi baraka ku ajo jetonte u dogj ka rrëfyer momentet e tmerrit per shtypin. Ajo...

Blushi në Kuvend: Deliri dhe Saliri zihen se kush do të flasë i pari...

Deputeti Ben Blushi ka postuar në faqen e tij në Facebook një video nga momenti i tensionit në Kuvend, mes deputetëve të mazhorancës dhe...

“Shkarkimi me telefon, shpërdorim detyre, Ilir Beqaj të largohet”

Fjala e Albana Vokshit ne seancen parlamentare Pasi vodhën buxhetin dhe shtetin, tani i janë sulur admnistratës…Influencat e pushtetarëve për emërimet dhe pushimet politike nga...

Perdhosja e te gjitheve ne!

Nga Bledian Koka Bijte e eterve dhe fara e keqje nuk e kursyen as sot perdhosjen e nje prej diteve me te zeza te ketij...

Hashtag, DOKUMENTET – RAMA DHE VELIAJ BLLOKOJNË HIPOTEKËN PËR LLOGARI TË KLIENTËVE NË BIZNES

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj, kanë bllokuar regjistrimin ligjor të një prone prej 10 hektarësh në hipotekën e Tiranës.  Paralelisht Bashkia  dhe Veliaj...