Home 2016 December

Monthly Archives: December 2016

L’intervista con l’avvocato Jordan Daci, candidato per L’Obusman (Avvocato del Popolo) nella Repubblica d’Albania.

Artur Nura: Un caro saluto da parte della Radio Radicale che propone nella rubrica “Albania Italianofona” una intervista con Prof.As.Dr . Jordan Daci. Vi...

Artan Gjergji: Ilir Qefalia është heroi im i Mjekësisë Shqiptare.

Ne fakt, këtë vit është folur shume për Shendetesine dhe Mjekësinë shqiptare dhe pjesa me e madhe e këtij artikulimi publik ka qene negativ...

Përplasja Obama-Putin, reagon Trump: Putin është i mençur!

Presidenti i ri amerikan Donald Trump, duke komentuar vendimin e presidentit rus që mos t’i përzejë diplomatët amerikanë, ka thënë se “gjithmonë e kam...

Franca e ndalon në mënyrë kategorike rrahjen e fëmijëve

Prindërit në Francë nuk kanë më të drejtë që të rrahin fëmijët, pasi një ligj i ri që ndalon dënimin fizik hyri në fuqi...

Frikë nga terrorizmi/ Berlini ‘blindohet’ me beton, Londra me policë, SHBA ‘mbron’ grataçelat me...

Qytetet e mëdha në giithë botën po rrisin masat e sigurisë, në prag të grumbullimit të një numri të madh njerëzish për festimet e...

13-vjeçari vret veten dhe lë një letër, babai i mbytur nga dhimbja përlot botën...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New York, por që ka prekur shumë njerëz në mbarë botën. Një djalë i vogël ka vrarë veten...

Dhune ndaj gruas e djalit te mitur, arrestohet 31-vjeçari nga Fieri

Një person është arrestuar në Lushnje pasi akuzohet se ka ushtuar dhunë ndaj djalit dhe gruas së tij. Mësohet se Brunavil V., 31 vjeç, banues...

Kartolina e LDE per Lulzim Bashen, Ben Blushin dhe Partite qe duan nje Kod...

Nga Arian Galdini 2017 nuk po vjen vetem. Po vjen bashke me zgjedhjet. Zgjedhjet mund te na sjellin zgjidhjen por edhe konfliktin. Ne se bashku,...

Artur Zheji: Viti 2017, me apo pa Ramën?

Nga Artur Zheji Do të jetë në gjëndje Rama, të bindë Ilir Metën, për të dalë edhe njëherë në Zgjedhjet e përgjithshme 2017, sëbashku me...

“HIMARA E HIMARJOTËVE” është Status multi-kulturor, multi-fetar, multi-gjuhësor dhe para së gjithash multi-etnik i...

Nga Priamos Bollanos Jo rrallë segmente të caktuara analistësh, publicistësh, historianësh, por edhe politikanësh shqiptarë, të mbështetur edhe nga pushtetarët vendore dhe nga disa figura...