Home 2016 December 1

Daily Archives: 1 December, 2016

Vettingu, Venecia kthen përgjigje finale më 7 dhjetor

Zbulohen detaje të tjera për shqyrtimin e Ligjit të Vetingut në Komisionin e Venecias. Sipas burimeve te Ora News, draftin final Komisioni i Venecias...

Neni 237 i Kodit Penal mbetje e Diktaturës – Është koha ta shfuqizojmë

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Nga çasti që planet e qeverisë për reformën në arsimin e lartë u bënë publike, grupi i studentëve aktivistë...

Koalicion mes PS, LSI dhe PDIU, ja çfarë parashikon Rama:

Kryeministri Edi Rama ne emisonin Top Story me gazetarin Sokol Balla i pyetur mbi ecurinë e koalicionit me LSI deklaroi se, "nuk bëj asnjë...

Meta: Njerëzit largohen nga Shqipëria kryesisht nga konflikti politik

"Për mendimin tim, largimet nga Shqipëria, nuk janë vetëm arsyet ekonomike" tha Meta. "Jam takuar me një zonjë që fiton 5.000 euro në muaj dhe...

Basha: PD jo koalicion parazgjedhor me LSI

I ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, Lulzim Basha deklaroi se Partia Demokratike nuk do të krijojë asnjë aleancë me Lëvizjen Socialiste...

Zbardhen SMS-të/ Vëllai i ministrit të LSI-së kërcënon ministrin e jashtëm

Një akt i paprecedentë ka ndodhur këtë të enjte në nivelet e larta të qeverisë. Leonard Koka vëllai i ministrit të Mjedisit Lefter Koka...

Basha: Merkel i tha Ramës se nuk do të hapen negociatat

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar se kryeministrit Edi Rama i është komunikuar zyrtarisht nga Gjermania se negociatat nuk do të hapen. I...

Meta Ramës: Një politikan që ankohet për mediat, si një marinar që ankohet nga...

Kreu i LSI-së Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” është pyetur nga gazetarët në panel për kritikat e shpeshta të kryeministrit Rama...

Greqia mund te bllokoje integrimin e Shqiperise? Ja si u pergjigj Edi Rama…

Kryeministri Edi Rama ne emisonin Top Story me gazetarin Sokol Balla Sokol Balla: Në BE çdo votë është e njëjtë. Pra edhe Greqia ka të...

BE jep goditjen e parë në Shqipëri për Reformën në Drejtësi…

Shefi i EURALIUS në Tiranë zoti Rainer Deville, është larguar me urgjencë nga Shqipëria rreth një javë më parë. Ai është thirrur nga shefat...