Home 2016 December 2

Daily Archives: 2 December, 2016

Galdini – Zaev: Maqedonia eshte NATO dhe shqiptaret jane themel per Maqedonine Euroatlantike.

Zyra per Shtyp e LDE - Partia per Liri, Demokraci dhe Etike njofton se diten e sotme Kryetari i kesaj Partie zhvilloi nje bisede...

ISIS e Vladimiri si shpëtim nga Beqja e Tahiri

Nga Armand Shkullaku Kancelarja Merkel ndoshta ka shënuar një rekord me deklaratën më të shkurtër të bërë ndonjëherë në krah të një homolugu të huaj,...

Dëmshpërblimi i të përndjekurve politikë nëpërmjet disa shifrave

Nga Kastriot Dervishi Duke parë se ka nisur prej kohësh një fushatë agjitacioni se çfarë ka bërë shumica e sotme për të përndjekurit politikë, e...

FESTIMI I FESTËS SË FLAMURIT NË CLEARWATER, FLORIDA

* DEGA E VATRËS NË TAMPA MBLODHI MË SHUMË SE 600 PJESËMARRËS NË CLEARWATER * Ambasadorja shqiptare në Uashington nuk iu përgjigj Ftesës së Vatrës *Festë...

Hartimi i PLANIT RREGULLUES TIRANE, përjashtohen zërat oponent!

Nga Besnik Aliaj Hartimi i PLANIT RREGULLUES TIRANE (PPV) tashme ka tejkaluar cdo norme morale e profesionale, dhe cdo rregull e ligj ne fuqi, ne...

Rrëfimi rrëqethës i Obamës: Nuk jemi të vetëm në univers

Para se Presidenca Obama të përfundojë mandatin, do të servirë një suprizë të madhe. Shtypi ndërkombëtar shkruan se zyrtarë të lartë të qeverisë amerikane...

Loja për kohën në portat e BE, por edhe brenda saj

NGA MENTOR NAZARKO Para pak ditësh, përkatësisht Komisioni (strukturë ekzekutive e përhershme) i rekomandoi Këshillit Europian (mbledhja periodike e kryeministrave të vendeve anëtare) çeljen e...

Elvis Roshi me ministren Harito inaguron qendrën e shërbimeve publike…

Në Kavajë është inaguruar sot qendra e parë e shërbimeve publike në një ndalesë të vetme, e menaxhuar nga Agjencia e Shërbimeve Publike ADISA. Në...

Nard Ndoka – Rames: Europa nuk merr për bazë kërcënimet e “liderit botëror”

Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Ndoka ironizon Ramën duke thënë se Europa është më serioze se “lideri botëror” (Rama) dhe...

PDIU sulmon ministrin grek të Mbrojtjes

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar për deklaratat e ministrit grek të Mbrojtjes, Panos Kamenos. Përmes një deklarate, PDIU kërkon që qeveria shqiptare...