Home 2016 December 9

Daily Archives: 9 December, 2016

Ceremonia e çmimeve PEN Albania 2016

Qendra P.E.N. e Shqipërisë, përfaqesuesr e PEN International në Tiranë, organizoi në dt. 8. 12. 2016, ora: 17:00 në sallën e bibliotekës së Akademisë...

Sulmi ndaj ministres Kodheli, reagon Barka: Majft më me këto shpifje, forcojnë boshtin antihelen

Nga Panajot Barka Sulmi mediatik pa asnjë kriter moral ndaj Mimi Kodhelit është një ngjarje thellësisht e dënueshme që provokon neveri dhe të detyron minimalisht...

Bushati bashkon “armiqtë” në një shtrëngim duarsh spektakolar

Në harmoni. Keshtu duket diplomacia shqiptare, greke dhe ajo turke ne keto momente te fiksuara ne kete foto. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati,  pra...

Ja cilet jane gjyqtarët që do kenë në dorë “fatin” e zgjedhjeve te ardhshme

Pasi Presidenti i Republikes Bujar Nishani dekretori 18 qershorin si datën e zgjedhjeve parlamentare, Këshilli i Lartë i Drejtësisë përzgjodhi sot, pas hedhjes se...

Haradinaj do votojë demarkacionin, hapet rruga për heqjen e vizave për Kosovën

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor të Shërbimit të Veprimit të Jashtëm Evropian, Angelina Eichhorst ka takuar sot kryeministrin Isa Mustafa dhe liderin e AAK-së, Ramush...

Xhelil Bajrami affiancherà Ilir Nishani alla guida di BLG rafforzando lasse macedonia-albania

Il consiglio tecnico di BLG Balcan infroma che si arricchisce di una figura di spicco dell'area balcanica. Xhelil Bajrami ex ministro di Sanita e...

VIDEO/ “Anonymous” mesazh për qeverinë shqiptare, Lexoni cfare i thote!

Një grupim i quajtur “Anonymous Albania” raportohet se ka postuar një mesazh video në rrjetet sociale drejtuar qeverisë shqiptare. Në modelin e mesazheve të...

Zgjedhjet që nuk po sjellin zgjidhje për shqiptarët e Maqedonisë

Nga Xhelil Bajrami Intensifikimi i fushatës elektorale ditët e fundit nga partitë shqiptare në Maqedoni, në vend që të ndihmonte në qartësimin e alternativës që...

Nga 1 janari sistemi i ri i gjobave. Ja çfarë parashikohet

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, ka bërë të ditur sot se nga data 1 janar e vitit 2017 do të nisë të...

Prokuroria apelon vendimin: Të kthehet në burg Lulzim Berisha!

Prokuroria e Apelit në Durrës nuk pajtohet me vendimin e gjykatës për të liruar Lulzim Berishën dhe kërkon rikthimin e tij në qeli. Mësohet se...