Home 2016 December 10

Daily Archives: 10 December, 2016

Shpërthim i fuqishëm i një autobombe afër stadiumit të Beshiktash në Stamboll

Dy shpërthime të fuqishëm kanë ndodhur në Stamboll ku si pasojë 20 persona kanë mbetur të plagosur. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Brendshëm Süleyman...

Falsifikimi i trashëgimtarëve, sekuestrohen 500 mijë m2 tokë në Ksamil

Prokuroria e Vlorës ka vendosur nën sekuestron rreth 500 mijë metra katrorë tokë kullotë në Ksamil, pasi dyshohet se është përfituar nëpërmjet dokumentave të...

Zeri Amerikes: Vettingu/ “Komisioni i Venecias “OK” për ligjin

Komisioni, sipas tekstit të siguruar nga Zëri i Amerikës prej burimeve nga Venecia, ka bërë një vlerësim pozitiv të ligjit, ndërsa ka analizuar në...

Dueli Gruevski-Zaev, përballja e parë pas skandalit të përgjimeve

Sipmatizuesit e rinj të kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski kanë vizatuar numrin 1 në sheshin e Shkupit. Ata besojnë në fitore dhe shumë punë. Numri...

Ortodoksi shqiptar për deputet, Branko Manolovski kandidat për Parlament

Branko Manolovski, ka folur shqip gjithmonë. Por, deri nëntë vjeç vetëm shqip. Maqedonishten thotë se e ka nisur me shkollën. Duke qenë shqiptar ortodoks...

“Palazzo Italia” e’ stato sottratto con prepotenza ai gestori italiani!? Le autorità dovranno reagire...

In uno status nella pagina Facebook viene informato l'opinione pubblica particolarmente italiana che uno dei Ristoranti più famosi italiani a Tirana e' stato sottratto...

Ukrainë. Shqiptarët biznes në vendin e luftës

Drejtues dhe anëtarë nga Qendra Shqiptare e Eksporteve zhvilluan një vizitë në Ukrainë për të eksploruar mundësitë e dërgimit të mallrave prodhuar në Shqipëri. Alban...

Pandeli Majko: Në sytë e Perëndimit ka që tani lodhje dhe ironi ndaj Shqiperise!

GEZUAR PONS PILATE!… Një senator amerikan në fillimin e viteve 90-të më intrigoi me mënyrën e tij të shpejguarit të “këndvështrimit” të politikës. Duke nxjerrë...

Dëshmia tronditëse: “Fëmijët i vrau Marsela, letrën nuk e kishte shkruar Naumi, ja faktet”

Hektor Golka, nipi i 41-vjeçarit Naum Toshi, i cili në orët e para të mëngjesit të së hënës mbyti me tel dy fëmijët e...

Gardiani i Fatos Nanos tregon per here te pare si ruhej ai ne burg!

Një polic i burgut të Tepelenës ka rrëfyer  për herë të parë në emisionin “Oktapod” periudhë gjatë vitit 1997 dhe ka zbuluar disa të pathëna për ish­kryeministrin...