Home 2016 December 11

Daily Archives: 11 December, 2016

Zenel Hoxha: U ktheva ne PD pas shume vitesh…

Nga Zenel Hoxha* Sot pas shume vitesh mora pjese ne 26 vjetorin e themelimit te PD dhe, ne fakt ne e themeluam me daten 12...

Me gënjen njeherë turp për ty, të dytën turp për mua!

Nga Ilir Demalia Manipulimi-simulimi, fabrikimi i imazhit rrenës si të vërtetë, si histeri kolektive që ka zënë shoqërinë tonë tregon shumë për vlerat dhe gjendjen...

Beteja e Kosoves per arsim

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Keto dite kam lexuar shume shkrime ne mediat e shkruara dhe elektronike te Kosoves per gjendjen e arsimit. Madje pati...

L’effetto della leggina su Call Centers tesa a complicare la vita a chi effettua...

Da Alessandro Zorgniotti Cari amici, con questo post parlo non solo da giornalista ma anche da cittadino che ha a cuore le buone relazioni fra...

Arrestohet miku i ngushtë i Klement Balilit

Policia arrestoi një ndër miqtë më të ngushtë të Klement Balilit, gjatë një operacioni të gjerë që po zhvillon për kapjen e një ndër...

Per Enverin dhe njeriun qe ka makth Lirine

Nga Nebi Bardhoshi S'me.kishte ndodhur ndonjehere qe te kisha reagime aq te ashpra per asnje teme e per asnje person qe kam nxene nder rreshta...

Profesori grek: Çamët, pastrim etnik

Me një këndvështrim etnocentrik, pa një informim të balancuar, mediet e dy vendeve mbeten ende shumë konservatore, përkëdhelin kordat nacionaliste dhe vazhdojnë të pasqyrojnë...

Rama, luftë portaleve dhe Exit Poll -eve për zgjedhjet e 2017

Një kërkesë e pazakontë është bërë nga Partia Socialiste për amendimin e Kodit Zgjedhor. PS kërkon që portalet online që nuk janë të regjistruara...

“Der Spiegel”/ Europën e pret një ortek kokaine nga Kosova, Shqipëria dhe Serbia

Pas marrëveshjes për paqe në Kolumbi në Europë mund të shtohet sasia e kokainës së kontrabanduar, shkruan revista gjermane «Der Spiegel». Sipas Zyrës Federale...

Zgjedhjet në Maqedoni, votojnë mbi 1.7 milionë qytetarë

Dita e sotme ka qenë e qetë në Shkup. Në mijëra qendra votimi në Maqedoni votohet në 6 zona zgjedhore dhe vetëm për partitë....