Home 2016 December 26

Daily Archives: 26 December, 2016

Zëra të heshtur : fëmijë në periferitë e Tiranës!

Nga Erion Gjatolli Xhesi, Sabiani dhe Erisa jetojnë me prindërit në Paskuqan, në një shtëpi të papërfunduar, aspak të rehatshme, madje të rrezikshme. “I kam...

A po ushtron presion ndaj Kinës presidenti Trump?

Me emrin e Navarros Presidenti Trump ushtron presion ndaj Kinës. Politika e jashtme dhe e tregtisë e Presidentit të ri amerikan Donald Trump po merr korniza...

12-vjeçarja shqiptare alarmon fqinjët, pakistanezi i hyn në shtëpi për ta përdhunuar

Një 12-vjeçare shqiptare në Athinë ka rënë preh e një tentative për përdhunimo. Siç raportojnë mediat greke e mitura ndodhej vetëm në shtëpi, kur...

Sfida e fundit e Anxhela Merkelit

Nga Dirk Schuemer Procedura duket ajo e zakonshmja: Angela Merkeli, në krye prej njëmbëdhjetë vitesh, shtë rikandiduar nga partia e saj, CDU, për të qenë...

Një stuhi e fuqishme diellore do godasë Tokën para Vitit të Ri

Miliona njerëz nga mbarë bota janë duke i bërë gati fishekzjarrët për të festuar vitin e ri, por dërgesa speciale e vitit të ri...

Video/ Shokon gazetari gjerman: Sulmi në Berlin ishte mashtrim, ja faktet!

Gazetari i pavarur gjerman Gerhard Visnevski i cili ka shkruar disa libra, një prej tyre flet për 11 shtator 2001, ka publikuar një video...

Pse avioni ndaloi në Soçi, Rusia: Terrorizëm? Ja pistat ku po hetojmë

Në Rusi sot mbahet Ditë zie për 92 personat që u vranë nga rrëzimi i aeroplanit ushtarak. Autoritetet kanë zbuluar se shumë anëtarë të njohur...

Hero apo skllav në tregun e Egjinës

Nuk dua asesi të besoj se heronjtë kanë braktisur Republikën. Ata, si Sizifi, mund të duken mendjelehtë, meqë nuk i përfillin perenditë. A nuk...

Bleona Qereti në festën e presidentit Trump për Krishtlindjet/ FOTO + VIDEO

(FOTO: Festa e Krishtlindjeve; Bleona Qereti në foto selfie me Donald Trump, president i zgjedhur)  Bleona Qereti, këngëtare shqiptare, ka shpërndarë një lajm surprizë: Ajo...

Edhe myslimanëve urojani Krishtlindjet!

Për t’ia shtuar edhe më shumë natyrën e jashtëzakonshme Jezusit, Kurani madje e quan «Fjala e Zotit». Dijetarët islamë janë ngatërruar fort në këtë...