Home 2016 December 28

Daily Archives: 28 December, 2016

Trump dichiara “guerra” alla Germania e all’Euro

Da Giuseppe Comper Donald Trump contro la Germania: «Manipolatrice valutaria, l’Euro ha fatto quello che il Marco libero non avrebbe potuto fare. Se ciò non...

E pabesueshme, peshqit pushtojnë rrugët në SHBA

Bëhet fjalë për një rrugë të përmbytur në të cilën notojnë peshq dhe e kalojnë atë me shumë qetësi, si të ishin në habitatin...

Ja varferia qe ka konturet e nje familje…!

Nga Meli CERRI AGO Rrugës që të çon për në fshat diku ne periferi te qytetit Lushnje, tek binte ne sy nje shtepi e vjeteruar,...

Vogëlushja shqiptare që mahniti Francën, edhe takim special me David Beckam

Erza Muqolli quhet vogëlushja shqiptare që me zërin e saj ka mahnitur Francën. Në talent show “Franca gots’ talent”, vajza me origjinë nga Kosova është...

PD e LSI “rrëzojnë” Vangjushin Dakon

Buxheti i bashkisë së Durrësit është shoqëruar me debate të ashpra. Këshilltarët e LSI dhe PD janë bërë bashke duke mos miratuar buxhetin e...

Heroina afgane kërkon azil në SHBA

Tre vjet më parë, Niloofar Rahmani u bë femra e parë pilote në ushtrinë afgane dhe mori status si një simbol i luftës për...

Trump-Izraelit: Qëndro i fortë deri më 20 janar

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje Izraelit të “mbetet i fortë” derisa ai të marrë zyrtarisht çelësat e Shtëpisë së...

Zbulohet, Rama tenton të bashkojë partitë shqiptare në Maqedoni

Krijimi i qeverisë së ardhshme maqedonase, përbën një interes të veçantë për Tiranën zyrtare. Fati i qeverise së Shkupit, varet ekskluzivisht nga qëndrimi që...

VIDEO/ Dëbora mbulon Rrugën e Kombit, mos udhëtoni pa zinxhirë

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga meteorologët, i ftohti siberian ka “pushtuar” Shqipërinë në këto ditë të fundit të vitit 2016. Për pasojë kjo ka sjellë...

Sulmohet me predha ambasada ruse në Damask

Ambasada ruse në Damask të Sirisë është sulmuar dy herë gjatë ditës së sotme, konfirmoi Ministria e Jashtme ruse të mërkurën (28 dhjetor). “Në orën...