Home 2017 January 12

Daily Archives: 12 January, 2017

Gripi apo ngrica mbyllen shkollat e Shqiperise?

Nga Denion Mejdani Pa harruar qe e verteta shkakton panik vetem tek ata qe s'bejne gje tjeter vecse abuzojne e mashtrojne! Per me teper ai...

Ekland Hasa: il pianista che veniva dal mare.

Intervista di Anita Likmeta a Ekland Hasa, Chi e' da dove vene?  Sono un pianista nato il 15 novembre 1966 a Tirana. Qual è stato il tuo...

Laura Boldrini reagisce per i commenti negativi in rette, attaccando Libero Quotidiano !

Da Laura Boldrini “Crepa”, “Peccato, ci saremmo sbarazzati di una parassita”, “Speriamo che sia morta”. Apprendo da questo articolo de Linkiesta.it che alcuni lettori di Libero...

Si shkohet te ceremonia e Trump dhe, lajmi per reagimin e Trump ndaj Haradinaj!

Nga Ilir Demalia Prej një javë apo më shumë, po shkruhet, po analizohen nga politikanë, analistë, gazetarë "ftesat" që Donald Trump i ka "dërguar Lulzim...

Refleksion, duke parë filmin “Beautiful Mind” dhe “Poor Mind” e Medias sone!

Nga Jeta Tocila Shkurti Edhe pse kam një diplomë në psikologji dhe prej 14 vjetësh ushtroj profesionin, sërish nuk I shpëtoj dot rasteve të informimit...

Acarohen marrëdhëniet Shqipëri-Serbi, Stefanoviç, Interpolit: Shqipëria po na cenon sovranitetin

Lirimi me kusht i ish-kryeministrit Haradinaj nga gjykata franceze, sjell acarim të marrëdhënieve Shqipëri-Serbi. Kjo e fundit, nëpërmjet ministrit të Brendshëm të Serbisë, Nebojsha Stefanoviç...

VIDEO/12-vjeçarja vret veten live në Facebook, policia jep alarmin

E tmerrshme është videoja e një 12-vjeçareje, e cila ka filmuar veten teksa varej me litar përpara oborrit të banesës së saj. Katelyn Nicole...

Kryeministri serb mbledhje të jashtëzakonshme pas vendimit të Francës për Haradinajn

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt nga...

LSI sulmon Dakon: Miliona euro për sheshe, asgjë për të pastrehët!

LSI e Durrësit ka reaguar pas vdekjes tragjike të Benit, të pastrehut që vdiq nga i ftohti. Endacaku Beni, njihej nga të gjithë në...

Basha per Haradinaj: të detyrohet Serbia të anullojë urdhër arrestet për luftëtarët e Kosovës.

Kryetari i PD Luzlzim Basha nepmerjet nej njoftimi per shtyp thote se eshte i gëzuar që drejtësia franceze ka marrë një vendim që lehtëson...