Home 2017 January 18

Daily Archives: 18 January, 2017

Zhvillohet simpoziumi ndërfertar “Familja në këndvështrimin e Krishterë dhe Islam”

Departamenti i Shkencave Islame në Kolegjin Universitar Bedër në bashkëpunim me Akademinë Ortodokse, Durrës dhe Seminarin Ndërdioqezan, Shkodër, zhvilluan simpoziumin e radhës ndërfetar me...

Opozita konkuron ne zgjedhje. Qeveria i organizon ato!

Nga Arian Galdini Ka dy menyra kjo pune. E para eshte qe Qeveria te vendose te mos konkurohet, pra te garoje e vetme. E dyta...

20 janar, stacioni i ri i Amerikës

Nga Azem Parllaku Republikani Donald Trump, i cili do të drejtojë fuqinë më të madhe botërore, i ka sfiduar traditat e vizionit amerikan për botën,...

RENDI I RI BOTEROR DHE SAMITI I DAVOSIT

Nga Alan Friedman, Corriere.it Një vit më parë, samiti vjetor ekonomik në Davos, elitës globale e financave dhe politikës, kishte ide shumë të qarta: ......

Perché la Serbia sta provocando il Kosovo?

Da Blendi Fevziu Se il treno decorato con i simboli religiosi e con gli slogan nazionalisti serbi non fosse partito ieri, l’arresto di Haradinaj avvenuto...

Arkitekti Italian, fushatë në Itali me masterplanin e Tiranës

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei-Exit.al Gjatë dy javëve të fundit, pas miratimit të Masterplanit Tirana 2030 nga Bashkia Tiranë, arkitekti dhe politikani Stefano Boeri...

Nikollë Lesi: Xhelozia e Ramës dhe e atyre që nuk u ftuan në SHBA...

Nga Nikoll Lesi Presidenti Amerikan Trump merr zyrtarisht detyrën. Si përherë zhvillohet Ceremonia Zyrtare, ku marrin pjesë kongresmenë, senatorë, ambasadorë, diplomatë, politikanë, njërëz të kulturës,...

Fëmijët izraelitë do mësojnë në shkolla për Shqipërinë dhe shpëtimin e hebrenjve

Në librin e historisë në shkollat e Izraelit do të vendoset një kapitull i veçantë për kontributin e shqiptarëve për shpëtimin e hebrenjve gjatë...

“Nëse më ndodh gjë, të mos zhduken materialet”… Juristi i CEZ i lë amanet...

Ditët e fundit Partia Demokratike ka sulmuar ashpër juristin e CEZ Romeo Karajn, madje një deputete e tyre ka thënë se “ai ka tentuar...

Deklaratë shokuese e Shkullakut: Në grupin parlamentar të PS ka deputetë që kanë vrarë...

I ftuar në emisionin “Komiteti” të gazetarit Berat Buzhala në RTV Dukagjini, gazetari dhe analisti Armand Shkullaku është shprehur se brenda Grupit Parlamentar të...