Home 2017 January 21

Daily Archives: 21 January, 2017

Ju liderë shqiptar të Maqedonisë, hapni syte mos u bëni pengje të grykësisë Suaj...

Nga Fadil Maloku Ju liderë shqiptar të Maqedonisë, hapni syt e mos u bëni pengje të grykësisë Suaj morbide! 1.Shqiptarët e Maqedonisë me mandatet aktuale politike,...

TË MOS E HUMBASIM SHANSIN HISTORIK NË IRMJ!

Nga Sulejman Abazi BDI dhe Ali Ahmeti kanë shansin t’i shpëtojnë “vdekjes politike”. Shqipëria dhe Kosova vëzhgojnë zhvillimin e situatës politike në IRMJ, në pritje të...

Protesta të dhunshme anti-Trump: Arrestohen 200, digjen makina dhe thyhen xhamat e ndërtesave

Më shumë se 200 persona u arrestuan dje gjatë protestës së dhunshme që u bë në momentin kur Donald Trump po jepte betimin e...

CNN: Fjalimi i Trump, populist dhe radikal

Fjalimi inaugurues i presidentit të ri të SHBA-ve, Donald Trump është nder më radikalët të këtij lloj në historinë e Amerikës, kanë thënë analistët...

E pabesueshme/ Ja se sa do të jetë rroga e Donald Trumpit!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka thënë se nuk do të marrë rrogën e presidentit. Gjatë fushatës ai është pyetur se...

Parlamenti miraton fuqizimin e Presidentit! Erdogan tashme Sulltan…

Sulltan Erdogan edhe me letra i gjithëpushtetshëm - Parlamenti miraton fuqizimin e Presidentit GazetaExpress E shtune, 21 Janar 2017 12:49 Parlamenti turk e ka miratuar...

Emigranti nga Gjermania i shkruan Ramës: Edi, Harrove që ishe azilant në Francë?

Një shqiptar, i cili prej vitesh jeton dhe punon në Gjermani, i ka bërë një letër të hapur Kryeministrit Edi Rama, duke preferuar të...

Ja sa do të paguhet Obama, tani që më nuk është President

Presidenti amerikan Barak Obama do të shkojë në pension politik dhe pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë do të fillojë një jetë tërësisht...

Trump ngrin rregulloret e fundit të Obamës

Si një nga vendimet e para, presidenti i ri amerikan, Donald Trump ka vendosur ngrirjen e përgjithshme të rregulloreve të reja më 20 janar,...

Putin i çon sinjale Trump: Jam i gatshëm të takohemi

Presidenti rus, Vladimir Putin, është i gatshëm të takohet me homologun e tij të ri amerikan, Donald Trump. Te paktën kështu deklaroi zëdhënësi i...