Home 2017 May 3

Daily Archives: 3 May, 2017

Petrit Vasili, kryetari i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim

"Këtu është e gjithë historia jonë, e gjatë dhe e shkurtër, është historia jonë e fitoreve të mëdha, por edhe e ditëve në të...

Respekt për ju gazetarë që punoni për një minimum jetese!

Nga Nevila Xhindi Në repekt të Ditës Botërore të Lirisë së Medias... Në respekt dhe mirënjohje për cdo gazetar, kameraman, redaktor, punonjës të medias në cdo...

Sfida e Vasilit për t’u bërë Petrit

Nga Elton Metaj “Fluturimi” i Ilir Metës drejt Presidencës e detyroi Lëvizjen Socialiste për Integrim të bënte disa spostime të figurave të saj qendrore. Në...

Ralf Gjoni: Konflikti PS-PD po tremb investitorët e huaj.

Konflikti PS-PD po tremb investitorët e huaj. Ne do dalim me ofertë të sinqertë përpara shqiptarëve dhe jemi të gatshëm të qeverisim Shqipërinë. I...

Mungesa e besimit të ndërsjellët mes palëve, paçavure politikë amatore

Nga Denis Dyrnaja Unë besoj se kriza politike aktuale dhe mungesa e thellë e besimit të ndërsjellt mes palëve në këtë paçavure politikë amatore që...

Basha zbardh negociatat me Ramën: Është tërhequr nga ofertat e javës së kaluar

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ndarë sot me protestuesit dhe mbështetësit në çadrën e ngritur para kryeministrisë detaje nga negociatat me kryeministrin Edi...

A i trembet akteve të dhunshme në Kavajë? Ja si përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama i pyetur sot nëse i trembet akteve të dhunshme në Kavajë u shpreh se, “nuk i trembem asgjëje. Besoj se jemi...

Vajza nga Librazhdi gjendet pas 15 vitesh, rrëfimi i saj të lë pa fjalë

Policia e kryeqytetit është bërë dëshmitare e një ngjarjeje jo fort të zakontë, pasi gjeti vendndodhjen e një të zhdukure nga banesa në Librazhd...

BUNK’ART 2 ospitera’ Biannale dei giovani Mediteranneo

Bunk'Art 2 è stato selezionato tra le locations che ospiteranno la Biennale dei giovani artisti del Mediterraneo in programma a Tirana dal 4 al...

Disa të vërteta për tri dosjet e Daut Gumenit

Nga Kastriot Dervishi Po shikoj dhe po lexoj në media shkrime në lidhje me dy dosjet hetimore-gjyqësore dhe atë formulare në ngarkim të z.Daut Gumeni....