Home 2017 May 14

Daily Archives: 14 May, 2017

Zgjidhja vjen nga Kolegji Zgjedhor dhe me kërkese te Aleanca Popullore, aleati i Rames

Zëvendës-ndihmës-sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee viziton nesër Tiranën. Yee pritet të japë një mesazh të fortë të Uashingtonit lidhur me krizën politike në...

Përplasja/ Ç’mendojnë analistët për protestën e opozitës?

Nga Lapsi.al Emrat më të njohur të analizës në vend kanë dhënë mendimet e tyre lidhur me protestën e djeshme të opozitës. Në editorial të...

Deklarata e fortë e Ndocajt: Dy fjalë shoku Rama, por mos harro ku çalon...

Nga Eduart Ndocaj Dje, Rama duke pasur pasion pikturën si unë, por edhe fotografinë, kishte bërë një montazh të radhës duke u tallur me “Republikën...

(Foto) Si protestonte Rama dje dhe si proteston Basha sot!

Përkundër të gjithë paralajmërimeve që vinin nga propaganda qeveritare dhe nga disa seli diplomatike të rëndësishme në vend, protesta e opozitës u zhvillua dhe...

Greqi, arrestohet shqiptari i kërkuar ndërkombëtar ‘me alarm të kuq’

Një 53-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Greqi. Sipas mediave greke, ai u kap në zonën e Selanikut. Shqiptari, identiteti i...

Historia e veçante e Lelës…

Nga Agim Xhafka Ajo veç qesh. Edhe sytë,edhe buzët,edhe fjala i lodrojnë në gaz. Ka qënë dhe është shoqja ime. Prej që kur s'mbahet mend....

Provokimet e Ramës/Ja si i përgjigjet Berisha…

Ish-Kryeministri Sali Berisha nuk ka vonuar përgjigjen ndaj provokimeve të Kryeministrit Edi Rama kundrejt opozitës. Rama publikoi një foto nga “Çadra e Lirisë” në...

Macron betohet si Presidenti i Francës në Elysee. Hollande hedh vështrimin e fundit nga...

39 vjeçari Emmanuel Macron bëhet udhëheqësi më i ri i Francës që nga Napoleoni. Ai kurorëzohet sot në Pallatin Elysee dhe tani është duke...

Sulmi global i hacker-ave, viktimat e tij goditen me “armën” që iu grabit spiunëve...

Vazhdon të shkaktojë viktima sulmi global i hacker-ave, që ka goditur tashmë 99 vende: është goditur edhe prodhuesja e makinave, Renault, hekurudhat gjermane dhe...

Djali i Osama Bin Laden kërcënon Amerikën, hakmerrje për vdekjen e të atit

Djali i Osama Bin Ladenit premton se do të hakmerret për vrasjen e të atit dhe se do të vazhdojë luftën e tij kundër...