Home 2017 May 19

Daily Archives: 19 May, 2017

Na lodhët! Nga Zamira Cavo

Ia arritët qëllimit: Na lodhët! 25 vjet që bëni sikur po vriteni me njëri tjetrin, 25 që e mashtruat popullin dhe bëtë si iu...

“Ata që e nisën krizën, ata e zgjidhën” ‘Versus’ i jep hapësirë zërit të...

Edhe këtë premte emisioni 'Versus' në Report Tv i dha hapësirë Shoqërisë Civile dhe zërit të qytetarëve për të shprehur mendimin e tyre lidhur...

Irma Kurti a Torino per presentare il suo libro: “Senza patria”

Irma Kurti, poetessa e scrittrice di origine albanese si troverà presso i locali del Centro Culturale “Lombroso 16” a Torino (Via Cesare Lombroso 16)...

Lulzim Basha përfshin në listat e PD-së 5 kryetarët e partive aleate

Basha “shpërblen” kryetarët e partiake opozitare që e mbështetën përgjatë gjithë kohës që ndenji në çadrën e protestës në bulevard. Duket se pas zhvillimit të...

Ja ministrat qe ikin dhe ata qe mbeten

Pas marrëveshjes me Bashën, kryeministri Edi Rama bëri “kurban” 6 ministra të kabinetit të tij qeveritar, plus edhe zv.kryeministrin Niko Peleshi. Të shkarkuarit janë Fatmir...

Si e shpjegoi Basha “25 qershorin” para deputetëve

Nuk ka zgjatur shumë mbledhja e Lulzim Bashës me deputetët e PD dje, pasi u arrit marrëveshja me Ramën. Një prej deputetëve të opozitës...

AP: Marrëveshja Bigmack s’është asgjë tjetër veç se një HOTDOG për te gjithë popullin...

Aleanca Popullore (AP) nempermjet kryetarit Artur Dojaka e sheh me shqetësim të madh marrëveshja Rama – Basha, sepse sipas AP, në mënyrë djallëzore, po...

Neranxi: Kryeministri jep me qira çadrën e opozitës, ofrohet për ta marrë Shoqata e...

Nga Nikollaq Neranxi* Pashë që Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, jepte me qira çadrën e opozitës, e cila siç e dini u çmontua mbrëmë. Meqenëse...

Kodheli në “Vallen e Kukësit” me gra dhe pensionistë

Nga Azem Parllaku Kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Kukësit për zgjedhjet e kësaj vere, znj. Mimi Kodheli, po i zhvillon...

Aleati i Bashës: Marrëveshja zhduk partitë e vogla

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët e vegjël të të dyja partive. Pas ironisë dhe mërzisë nga LSI në...