Home 2017 May 28

Daily Archives: 28 May, 2017

Basha nga Fieri sfidon Ramen: Hajde ne debat televiziv

Lulzim Basha dhe ekipi i tij hapin fushatën në Qarkun e Fierit. I pranishëm, kreu i Këshillit për Politikat Kombëtare në SHBA, Bob McEwen “Unë...

Dervishi boton foto te Enver Hoxhes ku duket si ballist i Kinostudios…

Nga Kastriot Dervishi "Komandanti legjendar" siç nuk e keni parë më kurre me parë. Kjo është një foto tjetër që tregon komandantin gjatë luftës së përbotshme....

Unë e kishëm ditë q’i Marksi osht rus, ai paskesh qenë gjermon.

Nga Ilir Demalia Injoranca dhe idiotlliku ka kaluar çdo cak në Shqipëri, ....duke lexuar statuse e komente rreth të djathtës: 1. Njeriu lind I djathtë ?! Njeriu nuk...

Cadra inekzistente, makthi i Rames. Nga Genc Mlloja

Cadra inekzistente, makthi i Rames Or zot, prap cadra, tashme inekistente, si ne tragjedite shekspiriane i mbetet makth kryeministrit E. Rama. Zot liroja mendjen, paqetoje me...

Cilësitë që duhet të ketë një deputet

Nga: Dr. Enriko Ceko Të shërbesh si deputet në Parlament është sa e thjeshtë aq edhe e vështirë. Kjo në varësi të botëkuptimit, edukimit, origjinës,...

Berisha nuk i ndahet Ramës, publikon letrën e qytetarit për “skandalin në Bruksel”

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer sërish vizitës së kreut të Qeverisë Edi Rama, në Bruksel. Pas një postimi ditën e vizitës për “veshjen”...

Kjo nuk kishte ndodhur/ I droguari kapet duke vjedhur në banesë. Ja cfare ben:

Një 40-vjeçar është arrestuar në qytetin e Sarandës pasi u kap në flagrancë duke vjedhur. Materialet i kaluan Prokurorisë për penale “Vjedhja e mbetur në...

E pabesueshme/Me lot në sy rrëfen “ferrin” që përjetoi për 16 vite me gruan...

Jorgo vjen nga Greqia për të ftuar dy fëmijët e tij në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela shqiptare”, moderuar nga...

Jashtë fushës së profesionit tim, por jo jashtë arsyetimit tim

Nga Kasem Seferi O burra! Çfarë ka ndodh?!Lajmi! Ku ta gjejmë lajmin?! Ja “lajmi”: lista e PD – së, ku nuk e gjen emrin e Jozefina...

KQZ miraton listën e kandidatëve për deputetë në PD

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 qershorit pas shtyrjes se mbledhjes dje. Në...