Monthly Archives: June 2017

Arben Ristani njeh humbjen: Misioni i PD vazhdon

Nga Arben Riastani Falenderoj me mirënjohje të thellë të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike për katër vitet e një opozite të vështirë, tre...

LSI rrezikon mandatin e vetëm në Gjirokastër

Vijon procesi i numërimit të votave në qarkun Gjirokastër. Nga të dhënat e fundit mësohet se kandidatit të LSI-së, Vangjel Tavo, i duhen edhe...

Votuan Ramën, shkrimtarja shqiptarëve: Kthehuni te arat me kanabis, të fala demokracisë

Shkrimtarja Flutura Açka e konsideron rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit si rezultat “të ushqimit të lirisë me thërrime diktature”. Açka u kujton shqiptarëve, të...

Xhelal Mziu: Janë blerë vota, ka luajtur rol edhe kanabisi

Xhelal Mziu, kryetar i bashkisë Kamëz dhe demokrat i flakte shprehet se votat janë blerë ne zgjedhje. Në një intervistë për Ora News kryetari...

Ora 14:30/ Bie pak PS, këto janë mandatet për secilën forcë politike në vend

Numërohen 2793 nga 5362 kuti në rang kombëtar. Nga numërimi i më shumë se gjysmës së kutive, rezulton se Partia Socialiste ka 48,90% të...

Ndersa partite Came haruan 27 qershorin, pas 73 vitesh dikush ngriti flamurin shqiptar në...

Pas shumë vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar. Partite politike çame ne Shqiperi e harruan diten e gjenocidit te shtetit grekt kunder cameve te...

Deputetë pa vota, fajin e ka Luli

Nga Azem Parllaku Vetëm 600 mijë shqiptarë, pasi shijuan bakllavanë e Fitër Bajramit, shkuan dje për të votuar. Xhin Kirkpetrik, dijetar dhe ish-ambasador i Shteteve...

Tullumbacet e fitores së Shqipërisë së humbur.

Nga Ilir Demalia Këto zgjedhje treguan përfundimisht, se në Shqipëri, nuk ka dha as nuk ka pasur të djathtë historikisht, në qoftë se dimë ideologjinë...

Aleati i Lulzim Bashës thyhen heshtjen…

Partia Demokratike nuk ka bërë asnjë koment zyrtar mbi rezultatin paraprak të zgjedhjeve, ku nga numërimi i rreth 50 % të votave, duket se...

Rezultati paraprak i zgjedhjeve/Ylli Manjani: E fitoi bastin, sfida reale është…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një statusi në rrjetet sociale ka komentuar rezultatin paraprak të zgjedhjeve të 25 Qershorit, ku në avantazh të...