Home 2017 June

Monthly Archives: June 2017

A e kane parimore betejen ” te revoltuarit” me Bashen?

Nga Armand Maho Postimi ne mbeshtetje te Tomorr Alizotit, ishte nje persiatje e ndikuar deri diku nga kafja me mikun tim dhe vapa qe ste...

Julian Deda nuk ndalet/ Ai qe ishte kundër çadres, sot i bën lajka Bashës

Aktori i njohur Julian Deda ka reaguar për situatën e krijuar brenda partisë demokratike për hapjen e procesit zgjedhor për kryetarin e ri. "Thoni ate...

Dhurata e veçantë e Berishës për zëdhënësen Erla Mëhilli

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish-kryeministrit Berisha e ka festuar sot 35-vjetorin e lindjes,  me një surprizë të veçantë. Mes lumit të pafund të urimeve, ajo...

Meta dhe Topalli takohen në hotel Tirana. Rastesisht?

Në aktivitet kushtuar publicistikës se gazetarit dhe diplomatit të njohur Agim Neza, ndarë nga jeta para një viti, ku kishte shumë gazetarë dhe njërëz...

Kujdes/ Ekranet e telefonëve po dëmtojnë shikimin

Smartphone-t po dëmtojnë shikimin e njerëzve duke shkaktuar rritje të madhësisë së syrit, më shumë se çduhet, thotë një oftamolog. Sot ka më shumë njerëz...

Njerëzimi është në rrezik, asteroidi do të godasë Tokën

Një paralajmërim vjen nga European Space Agency për ateroidët, ku shkencëtarët kanë diskutuar në Ditën Ndërkombëtare të Asteroidëve.“Herët a vonë do të ndodhë… Toka...

FOTO/Ja me kë konsultohet Jozefina Topalli

Ish-Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, një nga kundërshtaret më të ashpra ndaj Lulzim Bashës, mbajti sot një konferencë për mediat, nga ku artikuloi akuza...

Berisha është rikthyer…/Paralajmërimi i fortë: Ja vija e kuqe…

Nga Bledi Kasmi Nëse sot do të ishin ditë të bukura për një PD në pushtet, ai do të ishte në cepin e tij të urtisë,...

Basha shkon në zyrë Berishës

Kreu i opozitës Lulzim Basha është takuar sot me ish-kryeministrin Berisha. Mësohet se takimi është zhvilluar në zyrën e këtij të fundit gjatë mesditës. Raportohet...

Shqipëria përballë krizës energjitike?

Mungesa e reshjeve të shiut po çon drejt tharjes me ritme të shpejta Liqenin e Fierzës. “Një thatësirë e tillë ka vite që nuk mbahet...