Home 2017 October 6

Daily Archives: 6 October, 2017

Rrymat e mendimit ekonomik, ose përballja e Ludwig von Mises me John Meinard Keynes

“Papunësia në tregun e lirë është gjithmonë vullnetare”, thotë Ludwig von Mises, një nga themeluesit e Shkollës Austriake të Shkencës Ekonomike dhe filozofisë liberale,...

SI MUND TE BEHET PERFSHIRJA E BIZNESIT TE VOGEL NE SKEMEN E TVSH-se?

Nga Zef Preci Ditet e fundit personalisht jam perfshire modestisht ne debatin publik rreth propozimit me te fundit te qeverise per perfshirjen e biznesit te...

“Ime bijë ka emrin e një perëndeshe greke dhe unë nuk di si t’i...

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një intervistë për televizionin grek “ERT” thotë se dialogu me fqinjët grekë do të...

Ambasadori Lu, tjetër deklaratë të fortë: Ja kë duam në burg!

Pas denoncimit të klaneve mafioze në Shqipëri, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka berë sot, një tjetër deklaratë po aq...

Kinezët, rusët dhe turqit nxitojnë të blejnë prona…

Qytetarët kinezë, rusë dhe turq renditen në tre vendet e para në lidhje me numrin e marrësve të një leje qëndrimi pesëvjeçare nga Greqia...

Paloka: Enveri do na duket si yll demokracie përpara Rames

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ironizoi sot Edi Ramën duke thënë se tani vendi nuk ka më nevojë për opozitë, madje nuk ka...

Neranxi, Gjiknurit: Përgënjeshtro lajmin e Top Channel për Himaren

Nga Nikollaq Neranxi Përshëndetje miq! Sot isha pjesë e mbledhjes që u bë në Himarë mes Ministrave Kumbaro dhe Gjiknuri dhe banorëve që preken nga...

E PABESA…! Nga Arben Abazaj

Me tradhetonte e pabesa, sa here te dy ndanim nje shtrat, pse une kurre s'isha vetvetja, vishja cdo nate nga nje maske. Porse dhe maskat me tradhetuan, te gjitha...

Trondisin dëshmitarët/Terrorizmi në Las Vegas mund të ishte shmangur!

I armatosuri Las Vegasi i cili ka kontrabanduar 23 armë në dhomën e tij të hotelit mund të ishte kapur siguria, një punëtor i...