Home KRYESORE E PABESA…! Nga Arben Abazaj

E PABESA…! Nga Arben Abazaj

Me tradhetonte e pabesa,
sa here te dy ndanim nje shtrat,
pse une kurre s’isha vetvetja,
vishja cdo nate nga nje maske.

Porse dhe maskat me tradhetuan,
te gjitha me te u dashuruan,
Sot kam mbetur vec nje une,
dhe ajo shume, shume!

Tani kur flas per dashurine,
me duket kam vene maske.
Gjithshka kam brenda vetes,
vec dashurine kam lene jashte.

Share: