Home 2017 October 9

Daily Archives: 9 October, 2017

Bota nuk humb kohën duke pritur çmime por punon të prodhoj çmime.

Nga Moza Demiri Bota nuk humb kohën duke pritur çmime por punon të prodhoj çmime. Nga 11 çmime Nobel që u dhanë për vitin 2017, tetë...

Çfarë po ndodh? Trump mobilizon ushtrinë: “Bëhuni gati…”!

Trupat më të shquar ushtarakë amerikane kanë marrë urdhër të "qëndrojnë gati" për luftë me Korenë e Veriut. Gjenerali James Mattis paralajmëroi se është e...

Turqia nxjerr fletarrestin për punonjësin e Konsullatës amerikane

Raportet nga Turqia thonë se autoritetet kanë paraqitur fletarrest për një punëtor të Konsullatës së Shteteve të Bashkuara, në periudhën kur është krijuar një...

Do hetohet Ruçi për vrasjet e 2 prillit? Ja si përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për austriaken “Der Standard” ka shprehur kritika në lidhje me Bashkimin Europian dhe politikën e saj të zgjerimit....

Rama: AKU ishte kthyer në thertore, të ikin të gjithë ata që u emëruan...

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot drejtorin e ri të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Agim Ismaili. Rama hodhi akuza të ashpra ndaj paraardhësve në këtë...

Flet nëna e pedagogut shqiptar të arrestuar në Malajzi, I kane bere kurth!

Pas konfirmimit nga Policia e Shtetit se një nga 8 të arrestuarit në Malajzi si të dyshuar për terrorizëm, është shtetasi shqiptar Klodjan Zaimaj...

Myftinia Elbasan: Distancohemi nga Klodian Zaimaj, Medreseja e Cerrikut bazë radikale!

Myftinia e Elbasanit është distancuar nga rasti i arrestimit të Klodjan Zaimaj më Malajzi i dyshuar për lidhje me ISIS. Duke folur për mediat, myftiu...

Vasili ironizon Ramen: Do t’i varfërojë oligarkët Rama, duke rrënuar të varfërit!

Nga Petrit Vasili Kryeministri na la, dëgjoni ç’thotë: “do të rrënoj të varfrit, që të varfëroj oligarkët.” Pu pu ç’kryeministër qesharak është ky! Nga Lezha tha: Po...

“Lapsi”: Lexoni sa bukur fliste Rama kur e hoqi taksën e Biznesit te Vogel

Kur krahason premtimet e Edi Ramës në fushatë, me justifikimet që jep pasi vjen në pushtet, gjen perla. Për shembull, kur hoqi Taksën mbi...

Ndeshja me Italinë, Nano dhe Rama takohen në Shkodër

Kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Fatos Nano sot ndodhen së bashku në “Teatrin Migjeni” në qytetin e Shkodrës e pikerisht disa orë para se...