Home 2017 October 14

Daily Archives: 14 October, 2017

Republikë Parlamentare po shembet nga drejtimi asgjesues i parlamentit dhe nga kriminalizimi kryeministror

Nga Petrit Vasili Mediat europiane janë shumë të qarta, që kryeministri shkollëpak i këtij vendi me paaftësinë kriminale të tij dhe të atyre që i...

Alba chiama Albania, i vertici BCC in missione a Tirana per la presentazione delle...

Il presidente di Banca d'Alba Tino Cornaglia: "Già più di 120 le imprese clienti presenti nel Paese delle Aquile" Albania e Balcani del Sud sono...

Flet hapur Jul Deda për largimin e Gentit dhe Ermalit: Genti na… Ermali…

Julian Deda aktori i njohur i “Apartamenti 2xl” mbrëmjen e djeshme në emisionin “Oktapod” ka rikthyer edhe njëherë ndërmend ndarjen e grupit të humorit...

Autorët e masakrës së Lushnjës: Lidhja me Aldo Baren dhe me trafikun e drogës

Dy personat që kërkon policia për masakrën e Lushnjës ku dy të rinj u vranë dhe dy të tjerë u plagosën janë emra të...

Gara e fotove me banditë! Nga Dasada Metaj

Foto të një personi me precedentë të fortë penalë dhe të kërkuar nga interpoli, në shoqërinë e drejtuesve socialistë janë denoncuar mbrëmë në emisionin...

Rrëfimi tronditës i vajzës kosovare: Policët serb më përdhunuan përpara prindërve

Mimoza dhe Vjollca, nga Gjakova, janë viktima të dhunës seksuale.Ato janë dhunuar nga pjesëtarët e forcave serbe, në vitin 1998. Mimoza ishte 24 vjeç dhe...

Perplasje Ahmetaj-Bashës/ Atë gishtin futja vetes, Basha ia kthen: E mban mend mirë ti...

Seanca plenare e kësaj jave në kuvendin e Shqipërisë u shoqërua me debate dhe përplasje të ashpra, që çuan deri në pezullimin e seancës...

Turku i ndaluar në Durrës ishte kundërshtar i Erdoganit, zbulohet letra e parlamentares europiane...

Ai kishte një mandat ndërkombëtar arresti dhe u ndalua në portin e Durrësit tri ditë më parë, teksa përpiqej të largohej drejt Italisë më...

Turqia reagon ashpër ndaj Shqipërisë per lirimin e qytetarit qe akuzohet si terrorist!

Lirimi i shtetasit turk një ditë më parë nga Gjykata e Durrësit duket se po shkakton një përplasje diplomatike mes Ankarasë dhe Tiranës zyrtare. Sot...

Një taksë të re, nga janari e keni brenda faturës së dritave!

Duke filluar që nga muaji janari i vitit që vjen, kur t`ju mbërrijë në shtëpi fatura e energjisë, shuma që keni për të paguar...