Home 2017 October 18

Daily Archives: 18 October, 2017

“Janë tanët, rri i qetë, këtu e gjithë Policia është me ne”,

Nga Carlo Bollino “Qetësohu, vëlla, këtu je si në shtëpinë tënde, e gjithë Policia është me ne”. Trafikanti shqiptar i flet trafikantit italian për ta...

Ambasadori egjyptian Mohamed Khalil: Do forcojmë marrëdhëniet historike me Shqipërinë

Ambasadorin e Egjyptit ne Tirana, Mohamed Khalil e intervistoi Alkest Shehu 1-Zoti Ambasador, si paraqiten marrëdhëniet diplomatike midis Shqipërisë dhe Egjiptit? Dy vendet karakterizohen nga marredhenie...

Educazione imprenditoriale, alimentare e finanziaria in memoria di Michele e Pietro Ferrero.

Di Alessandro Zorgniotti Ai due grandi Industriali albesi, padre e figlio, l’Albania dedicherà una serie di luoghi pubblici di interesse turistico e agroambientale nella prospettiva di...

Nis tryeza e partive politike opozitare, Cilët politikanë marrin pjesë në tryezën e thirrur...

‘Të bashkuar kundër krimit qeveritar’. Siç duket kjo është lëvizja e partive opozitare në vend, të cilat janë ulur sot në një tryezë jashtë...

Noka: Aksioni politik deri në përmbysjen e qeverisë

Aksioni politik i opozitës, i kryesuar nga PD dhe që pasohet nga LSI do të vazhdojë deri në përmbysjen e qeverisë. Kështu tha deputeti...

Te jesh ne lulen e rinise dhe mos te gëzosh ditët e saj!

Nga Xhehuzela Xh Krrashi Periudha e rinise eshte me e rendesishmja, por edhe me e rrezikshmja. Ajo eshte etape e gjallerise dhe prodhimit,periudhe e vrullit, vendosmerise...

PËRGJIMET/ Si iu mburrej Moisi Habilaj italianëve për policinë e kushëririt

Moisi Habilaj, kushëri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, kishte njerëzit e tij edhe në “sallën e radarëve në Durres”. Në vend që të...

Ja cfare thote Fatmir Xhafaj për Saimir Tahirin:

Një ditë pasi në përgjimet e trafikantëve të drogës doli emri i Saimir Tahirit ndersa sot, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj organizoi një konferencë...

Dokumentari tronditës: CIA tentoi të ekzekutonte ish-kryeministrin grek, Kostas Karamanlis

Një dokumentar i prodhuar nga një televizion rus “Vesti” hedh hipotezat se shërbimi sekret amerikan ka patur synime që të likujdojë fizikisht ish-kryeministrin grek,...

Raporti/ OECD: Kryeministri Rama ka superpushtet, problemet që po sjell në sistem

Shqipëria aplikon një model tipik për vende me kabinete të forta qeveritare apo kancelarish ku funksionet janë të përqendruara te zyra e Kryeministrit, por...