Home 2017 October 25

Daily Archives: 25 October, 2017

Himarjotet kthejne mbrapsht fadromat e INUV

Një protestë masive e banorëve në Himarës ka bllokuar punën e Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Vendor për prishjen e banesave të parashikuara për t’u shembur...

Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës bën gjestin që i ka prekur të gjithë (foto)

Moderatorja e njohur Albana Osmani, ka ndërmarrë një kauzë sensibilizuese të emëruar “Ti je një lule dielli”, iniciativë kjo e cila nxjerr në shitje...

Irma Libohova dhe tre këngëtaret shqiptare bëhen bashkë, çfarë po kurdisin?

Jo të rralla janë rastet kur në estradën shqiptare krijohen miqësi të mira dhe ky është një ndër ta. Të gjitha këngëtaret më në...

Arrestimi i Tahirit, zyrtari amerikan: Askush s’mund të gëzojë imunitet nga ligji

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, tha të mërkurën në Prishtinë se Shtetet e Bashkuara janë të përfshira në procesin e...

Media gjermane: “Orët luksoze të gjykatësve” shqiptarë

Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” i kushton vëmendje dekriminalizimit të drejtësisë shqiptare dhe luftës së patundur të një diplomati amerikan. Nën artikullin me titull “Orët luksoze...

Gazetarë… kini dinjitet, bojkotoni Edi Ramën!

Pamë sot një skene që nuk e kemi pare ne asnje vend të botes, ne asnje vit, ne asnje shekull, ne asnje epoke: Kryeministrin...

Vladimir Putin zbulon të vërtetën që do trondisë njerëzimin

Ndërsa ishte duke folur në një festival të të rinjve në Soçi në fillim të kësaj jave, Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin paralajmëroi se...

“Tahiri”/ Pas Zaganit, dëshmon një tjetër ish-oficer i antidrogës

Alibia e Saimir Tahirit se nuk i doli garant Habilajve për aktivitetin kriminal dhe se nuk ka pasur asnjë marrëdhënie me kushërinjtë e tij,...

Sarkazma e Petrit Vasilit: Ta gëzojmë ERTV-në, vetëm ajo nuk është media kazani!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reguar si cdo here tashme pas ofendimit që kryeministri Edi Rama u bëri ditën e...

Dy aktorët e protokallisë me një program të vetin!?

Aktori i njohur i humorit Erion Isai ka qenë i ftuar në puntatën e fundit të emisionit, “Për drekë me Arjolën”, ku është shprehur...