Home 2017 October 27

Daily Archives: 27 October, 2017

Vasili: Kryeministri, qe s’i kthen as pergjigje popullit, do qe te beje aleance me...

Nga Petrit Vasili Ky kryeministri na thote qe as ushtria qe ka ne kryeministri nuk i paska kthyer pergjigje hic ankesave dhe kerkesave te qytetareve. Po...

Deklarata e Ngjelës: FBI ka zbarkuar në Shqipëri

Avokati i njohur Spartak Ngjela këtë të enjte i ftuar në Top Story, ka komentuar situatën politike në vend. Ndër të tjera Ngjela është...

“Habilajt” dalin para gjykatës më 31 tetor në Katania

Anëtarët e bandës së trafikut të drogës të drejtuar nga vëllezërit Habilaj pritet të dalin para Gjykatës së Katanias pas 4 ditësh. Seanca e parë...

Lapsi.al: Zyrtarë të lartë të PS takim me Habilajt, videon e ka Prokuroria

Një tjetër video pritet të “turbullojë” më tej skenën politike shqiptare. Lapsi.al mësoi nga burime të sigurta në Prokurorinë e Krimeve të Rënda se...

3.500 qytetarë në Korenë e Jugut mbështeten Ligjin Ndërkombëtar për Paqe

"Fushata e Paqes legjislative" e HWPL në Seul u mbajt në Bashkëpunim me Komunitetet Lokale. Një fushatë paqesore që kërkon dhe demostron një zhvillim lokal...

Një model anglo-sakson, për diversion ndaj Edi Rames

Nga Azem Parllaku Në Shqipëri, ku shteti nuk po e mund dot krimin, Edi Rama, e relativizon përgjegjësinë e tij, duke i bërë fajtorë gazetarët...

Avokati Bojken Bendo: Ja shkeljet ligjore qe bëhen me planin rregullues ne Himarë, ne...

Flet për Perqasje.com avokati i Zyrës se Avokatisë Bendo qe mbron Shoqatën për Mbrojtjen e Pronave, Shtëpive, Historisë dhe Kulturës Himarë drejtuar nga Nikollaq Neranxi Cilat janë shkeljet ligjore nga ana e autoriteteve...

Gjykatat amerikane, larg burgut për vartësit e drograve, ofron program rehabilitimi

Gjykatat amerikane kanë filluar t’i trajtojnë rastet e drogave nga këndvështrimi i shëndetit publik, në përpjekje për të ndihmuar ata që kanë krijuar varësi...

Horoskopi, 27 tetor 2017

Dashi Kuadri yjor duket i mirë, prandaj përpiquni të përfitoni për të rikuperuar diçka nga ajo që keni humbur. Nuk ju mungojnë idetë, por duhet...