Home 2017 November 3

Daily Archives: 3 November, 2017

Me SHBA-në apo Rusinë? Daçiç i kthen përgjigje ultimatumit të “Buldozerit”

Serbia dëshiron ta ruajë ekuilibrin e ndjeshëm ndërmjet Rusisë dhe Perëndimit, ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, duke e refuzuar thirrjen...

Minniti incontra tutti a Tirana, o quasi . . .

Di Carlo Alberto Rossi La missione era difficile, per non dire imbarazzante: andare in Albania, ospite di un governo che ha deposto da pochi mesi...

Papa lëshon alarmin: Bota drejt një lufte të madhe

Nga vendi i shndërruar në simbol të tmerreve të Luftës së Dytë Botërore në Itali, Papa Françesku bëri një prej thirrjeve më të forta...

Shpërthen Akademiku: Ju tregoj sindromën nga e cila ‘vuan’ kryeministri

Akademiku Aurel Plasari ka komentuar zhvillimet e fundit politike si dhe kabinetin qeveritar ‘Rama 2’. I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni...

Vangjel Dule, deklaratë e fortë për Ramën: Kam fakte për…

Kreu i PPDNJ, Vangjel Dule në studion e Zonë e Lirë të Arjan Canit, bëri një deklaratë të fortë kur tha se, Rama po...

Habit Artur Zheji: Vangjel Dule, bashkëpuntor i Ramës…

Gazetari Artur Zheji, i ftuar në emisionin "Zonë e Lirë", duke komentuar zhvillimet në Himarë si shumica nga kompjuteri ne zyren e tyre, tha...

Njolla e gjakut në Kumanovë; është koha për të folur.

Nga Azem Parllaku Pas ngjarjeve të majit të 2015, Kumanova më shumë se e zymtë, me shtëpi të djegura, gëzhoja predhash, e xhama të thyer...

Reforma në drejtësi – KLGJ dhe KLP, ja emrat e kandidatëve që fituan dhe...

Kuvendi i Shqipërisë ka publikuar emrat e kandidatëve që janë kualifikuar dhe ata që nuk janë kualifikuar për të qenë pjesë e Këshillit të...

Trondit Myftaraj: Skandali seksual që përfshiu SHISH!

Gazetar Kastriot Myftarja i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, ka tronditur me deklaratat e tij duke u shprehur se në qendër të...

Madonna në klasin ekonomik edhe pse me pasuri prej 880 milionë USD

Ajo me të vërtetë mund të ketë një pasuri prej rreth 800 milionë dollarësh, por kjo mesa duket nuk do të thotë asgjë për...