Home 2017 November 10

Daily Archives: 10 November, 2017

Kotzias – Bushati në Kretë. Pritet thjesht heqja e vulës apostile dhe njohja e...

Ministrat e jashtëm të Greqisë dhe Shqipërisë kanë filluar bashkë me delegacionet respektive, përpjekjet për zgjidhjen e disa prej problemeve më akute që karakterizojnë...

Ngjela: SHBA dhe BE po hetojne Edi Ramen, Sali Berishen dhe gjithe te korruptuarit

Nga Spartak Ngjela Shqipëria politike ka hyrë në një ankth tragjik dhe në një sjellje komike. Po, ende nuk po e kuptojnë dot këta pushtetarë...

L’altro papà di Facebook lancia l’allarme. Sean Parker: “Il social di Zuckerberg sfrutta le...

L'imprenditore che inventò Napster e partner di Zuckerberg nei primi mesi di vita della piattaforma di cui è stato anche presidente, si preoccupa dei...

Edi Ramën nuk e zë gjumi pa sulmuar mediat, ja çfarë shkruan

Edi Rama duket se po kalon në një fazë tjetër të konfrontimit me mediat. Duke i etiketuar sërish si kazan, Rama postoi një foto...

Idiokracia-gazeta Express

Në Ballkan demokracia identifikohet deri diku me median e “lirë” dhe me mbajtjen e zgjedhjeve, të cilat shpesh i ngjajnë një cirku primitiv. Në...

E pabesueshme, 106 vjeç dhe perfundon në burgjet e komunizmit!

Nga Kastriot Dervishi Nuk besoj se në ndonjë vend të botës ndonjë njeri në moshën 106 vjeçare ka qenë i burgosur. Këtë rekord të zi...

Vasili: Kryeministri nderton debat per Median qe te fsheh ate per drogen

Nga Petrit Vasili Të përgjigjet kryeministri për drogën dhe krimin, debati për median shfokusim i qëllimshëm i tij. Kryeministri u shqye më dysh që të bëjë...

Dhimbja therëse e ngërçit, ja si ta “zbusni” me dy veprime të thjeshta

Ngërçi i muskujve është një tkurrje e papritur dhe e pavullnetshme e muskujve në trup Periudhat e gjata të ushtrimit ose të punës fizike, veçanërisht...

Zbardhet dëshmia/ Gjyqtari mohon paratë: Janë të…

Opinion.al ka mësuar se çfarë ka deklaruar në polici, gjatë marrjes në pyetje, gjyqtari Shkëlqim Miri. Burimet thanë se gjyqtari ka mohuar pronësinë e...

Steven Seagal nën akuzë për ngacmime seksuale në Hollywood

Hollywood së fundmi po përballet me skandale të shumta seksuale. Një tjetër emër është akuzuar për ngacmim seksual dhe bëhet fjalë për producentin e...