Home 2017 November 13

Daily Archives: 13 November, 2017

Edi shkon në Hollywood! Nga Arian Galdini

Ka qenë një këngë e viteve '80, që më kujtohet sa herë dëgjoj Edi Ramën teksa na flet live në ERTV, me kumte javore...

Gazetarja e “Le Iene” sfidon Ramën për Bulqizën

Përpara disa ditësh emisioni investigativ italian “Le Iene” transmetoi një reportazh nga Bulqiza ku trajtohej problemi i fëmijëve që punon gjithë ditën në stoqet...

Vasili: Pergjegjesia per drogen do ta shoqeroje kryeministrin gjithe jeten…

Nga Petrit Vasili Qendra Europiane e Drogave dhe e Varësisë së Drogave (EMCDDA) flet shume qarte, "Qe Shqiperia eshte transformuar ne nje nyje te trafikut...

Deklarata e fortë e Daçiç: Fuqitë botërore luajtën me kufijtë e Ballkanit sepse…

“Qendrat e fuqive botërore ishin në gjendje të luanin kur ata mendonin se ishte e mundur t'i tejkalonin kufijtë në Ballkan, sepse ky rajon...

Foto/Njihuni me të dashurën e “Mr. Bean”, kanë 30 vite diferencë

Rowan Atkinson, i cili njihet tek ne si “Mr. Bean”, Edmund Blackadder dhe më vonë, Johnny English, tashmë ka disa fëmijë nga martesat e mëparshme. Ai...

Shqiptarët që shkëlqyen mbrëmë në “MTV”

Ditën e djeshme u mbajt një prej eventeve më të rëndësishëm në fushën e muzikës, siç është “European Music Awards”. Drejtimi i këtij eventi...

Fotografi Ardian Fezollari fikson dukurinë e pazakontë: Flamingo në Pogradec!

Një ngjarje e rrallë është fiksuar nga fotografi i njohur Ardian Fezollari. Një tufë flamingosh kanë ndaluar prej 3 ditësh në liqenin e Pogradecit,...

Historia e pazakontë/ Shqiptari ktheu shtëpinë në fermë kanabisi ne Angli

Një shqiptar është dënuar me 16 muaj burgim në Angli. Gjykata në Newcastle e dënoi Mariglen Allën, pasi ai pranoi akuzat për kultivim droge...

Manjani: Top Channel s’po i bën asgjë mosmirënjohësit Rama

Ylli Manjani ka reaguar mbi një “miniluftë” që po zhvillohet mes Kryeministrit Rama dhe televizionit Top-Channel. Pas disa editorialeve thumbuese të këtij kanali televiziv...

‘MTV EMA’ mbrëmë foli EDHE shqip

Nën drejtimin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është zhvilluar edicioni i sivjetmë i ‘MTV Europe Music Awards’ në Wembley të Londrës. Ishte...