Home 2017 November 22

Daily Archives: 22 November, 2017

Si duhet të të puthin… Erich Fried

Përktheu Elona Caslli Kur të puth ty nuk puth vetëm gojën tënde, nuk puth vetëm kërthizën tënde, nuk puth vetëm prehërin tënd. Puth edhe pyetjet e tua,  dëshirat e tua, mendimin...

La mia opinione sulle molestie sessuali di Hollywood, ed il resto più drammatico subito...

Di Sonila Alushi In privato, dato le mie posizioni in difesa delle donne e dei loro/nostri diritti, mi è stato chiesto di commentare anche il...

Granda Parma: cooperazione sempre più da Manuale tra food e finanza

Consegnato al sindaco Pizzarotti, a Tirana, il volume del banchiere Ghisolfi Dal Food alla Finanza. Sono sempre più stretti e intensi i collegamenti economici turistici...

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive/ Haradinaj: Synojmë të heqim kontrollin kufitar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në Zona e Debatit në Klan Kosova, ka folur edhe për takimin e qeverive shqiptare, Kosovës dhe asaj të...

Konferenca e COP 23 mbi klimën e OKB-së e mbajtur në Bon dhe diskutimet...

Nga Dr. Diana Skrapari Delegatë nga 196 vende të Konventës Kuadër të Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike (UNFCCC-United Nations Framework Convention on Climate Change),...

RD: Qeveria na mbylli llogarinë bankare, presion si kurrë më parë

Gazeta e Partisë Demokratike “Rilindja Demokratike” ka lëshuar akuza të forta duke shkruar se tashmë llogaria e saj bankare është bllokuar nga qeveria. Me një...

FMN: Shtetet e varfëra dhe të pasura, ja ku renditet Shqipëria

Shqipëria renditet e 105-a në botë nga 189 shtete, përsa i përket të ardhurave për frymë në vitin 2017, sipas shifrave të fundit që...

Ish bashkëshortja i del në mbrojtje Stallones

Ish-bashkëshortja e Sylvester Stallone ka hedhur poshtë thashethemet se ylli ka abuzuar seksualisht me një 16-vjeçare, duke thënë se në atë periudhë ata kanë...

Kërkesa për marijuanë konkuron kërkesën për akullore nëpër shkolla!

Një studim nga “Marijuana Business Daily” zbulon shifra të frikshme në SHBA. Thuhet se kërkesa totale për marijuanën nëpër shkolla, përfshi këtu tregun e...

Patozi: Dështimet e Bashës nuk erdhën për faj të statutit.

Nga Astrit Patozi Ka pasur një vërshim telefonatash dhe mesazhesh në adresën time dhe të shumë kolegëve të Lëvizjes për Ringritjen e PD, pas lajmit...