Home 2017 November 23

Daily Archives: 23 November, 2017

Flet ish-ambasadori Amerikan: Akuzat për Tahirin janë serioze dhe…

Kjo është intervista e parë e Alexandër Arvizu për një media shqiptare pas largimit nga Departamenti i Shtetit. Në të shfaqen hendeqet e një interviste via email...

Çollaku: Këta 3 ish-drejtues policie kishin të fshehura në shtëpi mbi 5 milion euro

Tre ish-drejtues të lartë të Policisë së Shtetit, të shpallur në kërkim për lidhje me organizatat kriminale të trafikut të drogës, kishin në shtëpi mbi 5...

Deklarata e gazetarit: Një nga ish-oficerët e policisë është larguar nga Shqipëria

Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar urdhër-arreste për tre ish-drejtues të lartë të Policisë së Shtetit, të cilët dyshohet se janë larguar nga...

Veliaj shkarkon nga detyra katër administratorët e LSI-së

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka liruar nga detyra katër administratorë të Njësive Bashkiake në kryeqytet. Raportohet se është shkarkuar nga detyra drejtuesi...

Detaje të reja nga udhëtimi i deputetes së PS me Tahirin në makinën e...

Zbulohen të tjera detaje nga lidhja e ish-zëvendësministres së Brendshme Elona Gjebrea me çështjen “Hajbilaj. Deputetja e Partisë Socialiste pritet te pyetet nga Prokuroria...

Bijtë… Nga Kahlil Gibran

Përktheu  Elona Caslli Bijtë e tu nuk janë bijtë e tu. Janë bijtë dhe bijat e vetë jetës. Ti i sjell në jetë por nuk i krijon. Janë...

Rama: Hetim kush dekonspiroi kapjen e 3 ish-policëve të lidhur me Habilajt

Kryeministri Edi Rama e anashkaloi përgjegjësinë e qeverisë së tij për implikimin e 3 ish-zyrtarëve të lartë të policisë në kultivimin dhe trafikun e...

Mbrojtja, buxhet për tulla asnjë armë!

Nga Azem Parllaku Euforia e të qenit në NATO, i ka mahnitur dhe joshur politikanët dhe grupin e ushtarakëve vendimarrës, që t'a ngatërrojnë strategjinë, duke...

Si mund të hiqet kryeprokurori nga duart e Ramës? Nga Andi Bushati

Skadimi i mandatit të Adriatik Llallës duket se ka ndezur një përplasje të re në vend. Nga njëra anë janë socialistët që numërojnë ditët...

70-vjetori, zbulohet sekreti i martesës së lumtur të Mbretëreshës dhe Princit Philip

Vetëm pak ditë më parë në Pallatin Mbretëror në Britanin e Madhe është festuar një ditë e veçantë, 70 vjetori i martesë mes Mbretëreshës...