Home 2017 November 26

Daily Archives: 26 November, 2017

Presidentit Meta një pllakatë falenderimi të shoqatës humanitare “Medvegja”.

Përfaqësues të komunitetit shqiptar në Medvegjë dhe të diasporës shqiptare nga Medvegja që jetojnë në vende të ndryshme të botës kanë takuar sot në...

Drafti i PD: Nga largimi i Ruçit prej Kuvendit, deri tek heqja e emrit...

Demokratët po finalizojnë projekligjin e dekomunistizimit, i konceptuar mbi tri shtyllat kryesore: ndalimin e propagandës dhe simboleve komuniste, përcaktimin dhe heqjen e titujve të...

Familjarët dhe të akuzuarit e Grupit të Dobrosinit presin të...

Nga Skender Jashari* Gjykimi në  rastin e  Grupit  të  Dobrosinit, tashmë   është  në fazën  e  fundit. Kalvari që  shoqëroi këtë  grup, duket se  i erdhi ...

Iu arrestua i dashuri për trafik droge, Arian Çani i del në mbrojtje Viola...

Arrestimi i një trafikanti shqiptar të drogës, i cili thuhet se është i dashuri i moderatores shqiptare Viola Spiro, ka bërë që figura e...

Grida Duma del me një propozim të ri: Senat për mendimtarët, s’kemi luksin të…!

Nga Konferenca Ndërkombëtare për Parlamentarizmin, deputetja Grida Duma ka propozuar që Parlamenti Shqiptar të ketë një dhomë të posaçme për senatorët e mendimit, të...

Sali Berisha: Vetëm Rama dhe… Ja me cilin krahasohet Edi Rama…

Ish- Kryeministri Sali Berisha ne rrjetin e tij social ka ironizuar Kryeministrin Rama. Ja postimi i tij. Qytetari dixhital shkruan: Vetem Rama dhe Kim Jong...

Përse qau Valbona Peraj…?

Nga Era Cela Këngëtarja e mirënjohur Valbona Peraj është një ndër më të lakmuarat të show bizit Shqiptar. Ajo tashmë prej dy vjetësh jeton në...

Shpërthen nëna e Viola Spiros: Nëse do mundesha do t’ju nxirrja sytë ju gazetarëve

Nëna e Viola Spiros ka reaguar publikisht sot, pas daljes në media të lajmit për arrestimin e Valentin Selajt, i ndaluar nga shteti italian...

Ylberi i fëmijëve apo dylberi i shoqërisë! Nga Blerta Haxhiaj

Në Strumë të Roskovecit në shkollën “7 Dëshmorët” Kryeministri Rama shfaqet në një foto ku është ekspozuar flamuri ngjyra-ngjyra apo kompozimin e ylberit në...