Home 2017 December 17

Daily Archives: 17 December, 2017

Jashtë Shkollave Shqipe të Luginës, ka mësime terroriste islamike të Serbisë!

Në  vazhdimësi kam  reaguar, jo vetëm unë (personalisht), por edhe   gjithë  vëllezërit  dhe motrat  e mia( deri edhe në konfrontim  fizik, kundër disa “mësuesve”...

Kina gati për ”luftë”, mobilizim ushtarak për shkak të rrezikut…

Kina duhet të jetë gati për luftën e pashmangshme në mes së Koresë Veriore dhe SHBA-së që sipas tij mund të shpërthej "në çdo...

Brenda folesë së prostitutave, aty ku ushtrohet profesioni më i vjetër në botë

Fotografi Marc McAndrews kaloi 5 vite të jetës së tij duke bërë foto e duke dokumentuar moment pas momenti jetën brenda bordellove rurale në...

I ftohti ekstrem vjen neser, ja si do të jetë nata e ndërrimit të...

Edhe pse java që sapo lamë pas na ka sjellë temperatura të larta, e hëna pritet të nisë me mot të ftohtë. Sinoptikanët, parashikojnë rënie...

Zhvendosja e saturnit dhe hëna e re, ja çfarë do të sjell kjo lëvizje

Dashi Duke filluar që nga dita e hënë do të keni mbështetjen e Hënës, Saturnit dhe të Marsit. Kësisoj do të mund të jepni më...

FOTO/ Zbulohet letra! Ja si i mashtroi Rama ndërkombëtarët

Kur vizitoi Brukselin në fillim të Dhjetorit, Edi Rama ia doli të marrë mbështetje publike nga zyrtarët më të lartë të Komisionit Europian, dy...

Gjithë Evropa nën “kërcënimin” e Rusisë, alarmohet NATO

Një sistem raketash ruse që mund të godasin Europën në një kohë të shkurtër janë një “shqetësim serioz”, ka paralajmëruar NATO. Sipas Telegraf, NATO tha...

Basha: Rama mos t’a çojë deri në fund puçin Kushtetues, pasi do përballet me...

Pas mbledhjes me aleatët në selinë blu, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi para gazetarëve se të hënën opozita dhe qytetarët shqiptarë do...

“Security Balili” i hiqet licenca nga policia, kishte kontrata me disa institucione

Pas sekuestrimit të disa pronave dhe aseteve në kuadër të ligjit antimafia,  tashmë kompanisë “Balili-KO” i janë hequr edhe licencat për Shërbim Privat të...

Berisha: ‘Eskobari’ i Shqipërisë emëronte policët në Sarandë dhe Delvinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar të dielën se baroni i drogës, Klement Balili ka emëruar punonjës të policisë në komisariatet e Sarandës dhe Delvinës. Referuar...