Home KRYESORE Berisha: ‘Eskobari’ i Shqipërisë emëronte policët në Sarandë dhe Delvinë

Berisha: ‘Eskobari’ i Shqipërisë emëronte policët në Sarandë dhe Delvinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar të dielën se baroni i drogës, Klement Balili ka emëruar punonjës të policisë në komisariatet e Sarandës dhe Delvinës.

Referuar qytetarit digjital, përmes një mesazhi të publikuar në Facebook, Berisha shkruan se Klement Balili emëronte punonjësit e tij të larguar nga policia në pika kyçe në komisariatin e Sarandës dhe Delvinës.

Komenti i plotë, si më poshtë vijon:

Balili i emëronte punonjësit e tij të larguar nga policia, në pika kyçe në komisariatin e Sarandës dhe Delvinës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Miredita Doktor!

Jam nje qytetar nga qyteti I Sarandes

Para disa vitesh kam punuar polic private tek security Balili (kompania e eskobarit)

Po esht e vertet qe ish shefi I Delvines Vangjel Xhavara ne kohen e PD prokuroria e Sarandes e ka shpallur ne kerkim per trafik narkotikesh pasi ndaj Ketij personi kishte prova ,dhe u lirua nga detyra.Gjate kohes qe ishte pA pune ka punuar drejtus teknik tek Balili Security bashke me mua,ku ne thoshte sa te marre PS pushtetin do behem shefi madh

Kur erdhi ne pushtet Ri Lidhja (Rama) zoti Kelmend Balili e menjehere ka punesuar ne komisariatin e Sarandes si shefin kartotekes Vangjel xhavaren

Ky i fundit ka bere te mundur fshirjen e gjith informacioneve dhe materialeve me rendesi Ndaj vetes tija dhe Ndaj familjes narko trafikante Balili

Informacioni ne fjale esht I sakte pasi re gjitha I kam degjuar nga vet shtetasi Vangjel Xhavara kur takohesh me Kelmend Balili tek Santa quaranta

Esht e vertet qe Vangjel Xhavara ka bere dekospirim per kapjen e Eskobarit

Te pershendes doktor dhe te duam fort”

Share: