Home 2017 December 19

Daily Archives: 19 December, 2017

Dhe kur rritesh kupton se… ...

Përktheu Elona Caslli Kur rritesh e kupton se lumturinë nuk e gjen tek gjërat e mëdha. Nuk e gjen, as tek lufta që bën me botën...

Letra e vogëlushes që habiti botën: I dashur babagjysh, edhe mamin do e shkëmbeja...

Çdo vit, qyteti i Santa Claus në Indiana merr qindra mijëra letra për Santa Claus. Një skuadër elfësh i përgjigjet çdo letre që arrin...

E shtuna e kësaj jave ditë pune për administratën shtetërore!

Punonjësit e administratës do të jenë në punë këtë të shtunë, për të zëvëndësuar ditën e pushimit në datën 27 nëntor. Është vendosur që...

Ngricat dhe bora, shkaktojnë vështirësi në të gjithë vendin

Temperaturat e ulta, bora dhe ngricat e kanë detyruar policinë të bllokojë disa segmente rrugore për shkak se drejtuesit e mjeteve kanë hasur vështirësi...

Le entrate dal turismo: 1.3 miliardi di euro per nove mesi.

Le entrate dal turismo nell'economia albanese hanno registrato una cifra da record durante la stagione di quest'anno. Secondo i dati della Banca d'Albania, si tratta di...

E ka kaluar karrigen me vrimë Prokurorja? Nga Ylli Dylgjeri

Ashtu si në Vatikan ku tymi i bardhë njofton se Keshilli i Kardinalëve zgjedh Papën e rradhës, tymi i kuq dje zgjidhi në sallën...

UE condanna la protesta dell’opposizione: mostrate leadership e responsabilità!

La delegazione dell'Unione europea in Albania ha fortemente condannato la violenza della protesta di ieri organizzata dall'opposizione composta dal Pd e dal LSI (Movimento socialista per l'Integrazione),...

Fatos Lubonja: Lu dhe Vlahutin po instalojnë një regjim në Shqipëri!

Analisti Fatos Lubonja ka deklaruar të martën se zgjedhja e kryprokurores së re, Arta Marku është një proces i dështuar. Gjatë një interviste në “News...

Mogherini con i leader del Balcani occidentali: che vengano accelerate le riforme!

L'Alto Rappresentante per le Politiche estere e vice presidente della Commissione europea per le Politiche di Sicurezza, Federica Mogherini ha svolto un incontro informale con i Premier...

Me koncesion edhe monumentet e kulturës? Vendimi në dorë të Kumbaros

Qeveria ka dërguar në Parlament një projektligj të ri, i cili i hap rrugën dhënies me koncesion të monumenteve të kulturës. Projektligji për trashëgiminë...