Home 2017 December 26

Daily Archives: 26 December, 2017

TVSH per il piccolo business: perche’ il governo mente.

Nga Carloalberto Rossi,  In questi giorni entra in vigore la legge del governo che porta a un milione di lek la soglia  di applicazione della soglia...

Xhihadi: ISIS-i shqip, Ertugruli turqisht! Nga Romeo Hanxhari

Tashmë është hera e dytë që ISIS na përcjell mesazh shqip në festat e fundvitit. Nga vjet në sivjet, duket se ka një ndryshim...

Shteti i vetem në botë që ISIS e ka frikë!

Edhe pse i kemi parë shpeshherë të bëjnë ekzekutime makrabe, ekziston një shtet që grupi terrorist “Shteti Islamik” i frikësohet. Ky shtet është Izraeli. Sipas...

“Zoti eshte femer”, pamje nga protesta nudo e disa vajzave ne Vatikan (VIDEO)

Një aktiviste FEMINISTE, u përpoq të hiqte një statujë të fëmijës së Jezusit në Sheshin e Shën Pjetrit të Vatikanit të hënën. Ajo u arrestua...

SHBA nuk ndalet, vendos sanksione ndaj…

Shtetet e Bashkuara e Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj dy zyrtarëve të Koresë së Veriut për shkak të rolit të tyre në programin raketor...

“I shikon? Të duartrokasin aty ku të ngulën thikën…”,Rozana përkujton Françesk Radin

Këngëtarja Rozana Radi, me rastin e Krishtlindjeve ka përkujtuar xhaxhain e saj, këngëtarin e ndjerë, Françesk Radi. “Franko, është nata e Krishtlindjes dhe është viti...

“Përse nuk po arrestohet ende Tahiri?”, Gazetari zbulon skemën e Prokurorisë

Gazetari Basir Çollaku ka reaguar lidhur me çështjen "Tahiri".  Në një status në Facebook, Çollaku ngre pikëpyetje, se përse policia nuk po arreston ish-ministrin edhe...

Santa Quaranta/Vëllai i Klemend Balilit paralajmëron: Politikanët të mos

Vëllai i Klemend Balilit, Bashkim Balili, në një intervistë ekskluzive për Ora News, deklaron se Santa Quaranta është bërë me lekë të pastra dhe...

Shokë të ngushtë për 60 vjet, tronditen nga zbulimi që bëjnë

Dy burra, të cilët kishin qenë shokë për më shumë se 60 vjet zbuluan se në fakt ishin vëllezër. Alan Robinson dhe Walter Macfarlane,...

Kompania e Sotës blen tek Rezervat e Shtetit 264 makina me 139 euro copën

Kompania e familjes Sota, IKONA Sh.P.K. ka fituar në datën 11 dhjetor 2017, një tender shtetëror për blerjen e 264 mjeteve motorike për skrap. Mjetet...