Home 2018 January 9

Daily Archives: 9 January, 2018

Haki Çako, Dervishi: Jetojmë në një vend ku lajmi policor është ‘bukë dhe gjellë’

Historiani Kastriot Dervishi, ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale në lidhje me shkarkimin nga detyra...

Lo Spazio Economico Regionale porterà un’ondata di fallimenti

Di Blerina Hoxha Secondo un recente report di Monitor, gli esperti economici sono preoccupati per uno “tsunami” dei prodotti di importazione dei Balcani Occidentali, non appena...

6 filxhane kafeje… Nga Stela Xega

Sot kam pirë 6 filxhane kafeje Tymosur 11 cigare Shkruajtur 5 poema Dhe gjithsej Folur 4 fjalë Nuk e di c’ndjesi ka lumturia, Por e di që kjo ndjesi as...

Nard Ndoka: Deklarata për arrestimin e peshqve të mëdhenj, ushqim për peshqit e vegjël

Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka, foli rreth protestave tw opozitës të lajmëruara për në datën 27 janar. I ftuar në emisionin “Intervista e Mbrëmjes”, të...

ALBELICE (FI BELGIO): PERCHÉ È IMPORTANTE VOTARE

BRUXELLES aise - “Grazie a Mirko Tremaglia che fu il proponente della legge 459 del 2001 "per l'esercizio del diritto di voto dei cittadini...

Il Fisco chiede al business di registrarsi. A breve iniziano le visite fiscali sul...

All'inizio di quest'anno, l'amministrazione tributaria ha constatato che una parte dei contribuenti esercitano la loro attività in mancanza del Certificato di Registrazione. In tale ambito, la Direzione generale...

Il Vetting troppo costoso: 36 milioni di dollari per il fondo di riserva sulla...

Il fondo di riserva necessario per poter affrontare le spese della riforma giudiziaria ammonta a 36 milioni di dollari, per l?arco temporale tra il 2018 e...

Përfundon analiza, ja dy skenarët për zgjedhjet e reja në PD

Partia Demokratike ka përfunduar procesin e analizës së zgjedhjeve, 6 muaj pas humbjes së rëndë që mori në zgjedhjet e 25 qershorit. Më 7 tetor,...

L’opposizione decide: il prossimo 27 gennaio proteste dinanzi alla Presidenza del Consiglio.

L'opposizione ha deciso la data del 27 gennaio, alle ore 12:00, per organizzare la prima protesta per quest'anno. La decisione è stata presa nella riunione del...

Vettingu/ KPK: Kemi qindra ankesa për prokurorë e gjyqtarë, na sillni fakte

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pavarësisht thirrjes edhe më parë ndaj qytetarëve, është përballur sërish me një numër të lartë ankesash kundër gjykatave. Vetëm në...