Home 2018 January 12

Daily Archives: 12 January, 2018

Imazhi i një krimineli të tërbuar po kthehet në dhjetë vjetorin e pavarësisë.

Nga Mevi Rafuna Për çudi në muajin shkurt kur shënohet dhjetë vjetori i shtetësisë s'ë Kosovës,në Graçanicë pritet të shfaqet mjuzikli "Slobodanshow". Ka diçka "kulturore" këtu...

Cuneo-Tira, la via per Ferrero passa per Alba Visita amicale di Ghisolfi e Radovani...

Una giornata nel segno dell'amicizia e della convivialità ha contraddistinto la visita privata del Presidente della Cassa di Risparmio di Fossano Beppe Ghisolfi e...

Basha bën thirrje për kryengritje popullore: Nuk lejojmë më të qeverisemi nga bandat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në Lushnjë në vazhdën e takimeve për tu organizuar për protestën e 27 Janarit. Ai për...

ALBELICE (FI BELGIO): FACCIAMO SENTIRE LA NOSTRA VOCE

BRUXELLES aise - "Tanti italiani residenti all’estero continuano a mantenere un legame con la Madre Patria per via degli affetti e degli interessi che...

10 shtator ….. Nga Niko Kazanxaqi

S’më mban vendi, pres dikë. Vrapoj jashtë qytetit, ngjitem mbi Kodër, vështroj prapa meje dhe mendoj. Dielli ngadalë, shumë ngadalë po futet tinëz prapa...

Dyshonin se ishte shtatzënë, mjeket bëjnë zbulimin e tmerrshëm

Një 11-vjeçare është dërguar në spital pasi e ëma vuri re se po humbte mjaft peshë. Por kur ka mbërritur atje doktorët menduan se...

Shokuese, biznesmeni varroset për së gjalli, telefonon vëllanë për ndihmë!

Një biznesmen rus, i cili u varros për së gjalli në një varrezë në Moskë, telefonoi të vëllain duke iu lutur që të paguante...

Ish-Ministri i Bujqësisë denoncon skandalin: Laboratori ushqimeve nuk është i akredituar…

Nga Edmond Panariti “Fake it, till you make it"... Raporti i sponsorizuar i Albanian Food Industry, mbi sigurine ushqimore ne vend eshte nje "fake". Kjo sepse...

Ja kërkesat e Italisë fashiste që Mbreti Zog refuzoi para pushtimit të Shqipërisë

Nga Aurenc Bebja Gazeta franceze, “Ce Soir”, ka botuar, të martën e 11 prillit 1939, në faqen n°3, gjashtë kërkesat e Italisë fashiste për të...

Veterineri i shkruan Kryeministrit: Denoncova skandalin e mishit, më kërcënuan

Një mjek veteriner ka denoncuar në facebook-un e Kryeministrit problemet me sigurinë ushqimore dhe kryesisht me mishin por thotë se është kërcënuar me jetë....