Home 2018 January 16

Daily Archives: 16 January, 2018

Një vrasje e paralajmëruar që nuk duhej të ndodhte

Nga Azem Parllaku Sot para derës së zyrës së partisë së tij në Mitrovicën Veriore, u vra lideri serb i SDP-së, Oliver Ivanoviq. Provë materiale...

Pse duhen rishikuar ato që na kanë mësuar për Skënderbeun

Përse unë dua të rishikohen ato që më kanë mësuar ideologjikisht për Heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti, Skënderbeu. Gojëdhëna e shpatës dhe e dorës. E...

Duhet një makinë për të çuar Edi Ramën në shkollë! Nga Armando Shkullaku

Propaganda e shpifur e politikanëve shqiptarë, që përdorin fëmijët për t’i dhënë një fytyrë humane profilit të tyre aspak të tillë, mund të konsiderohet...

Ivanoviçin e vranë shqiptarët? Ja çfarë thotë Presidenti i Serbisë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç u shfaq sot i acaruar duke shkëmbyer replika me gazetarët, në konferencën për media lidhur me vrasjen e politikanit...

“Të kanë ngacmuar ndonjëherë?” Aktorja “çorodit” gazetarin me përgjigjjen epike

Përmes lëvizjes Time’s Up dhe MeToo, gratë në Hollywood kanë folur haptazi për përvojat e tyre në industrinë e filmit, për ngacmimet seksuale dhe...

Haradinaj të zbardhet e vrasja e Ivanoviçit: Nëse ka nevojë e ftojmë edhe FBI-në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se dënon vrasjen e Oliver Ivanoviçit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër makabre të mos përdoret...

Gjykata rrëzon kërkesën e prokurores Gashi kunder Arta Markun

Gjykata Adminiatrative rrëzoi kërkesën e prokurores Rovena Gashi e cila kërkonte që të shpallej i paligjshëm largimi i saj nga detyra e Drejtoreshës së...

Kushedi nëse një ditë do t’i flakim maskat… Nga Eugenio Montale

Përktheu  Elona Caslli Kushedi nëse një ditë do t’i flakim maskat që i mbajmë mbi fytyrë pa e ditur. Për këtë arsye e kemi kaq të vështirë...

Exit.al:Il Governo ha i soldi per i titolari delle concessioni, ma non per i...

Le priorità del Governo Rama stanno diventando sempre più chiare. Due giorni fa una donna di Rrëshen ha detto al Primo Ministro che già...

Vuçiç: Vrasja e Ivanoviç sulm ndaj Serbisë! Nëse nuk i gjen Kosova, i gjejmë...

Presidenti serb Aleksandër Vuçic pasi terhoqi negociatorët nga Brukseli doli para medias dhe deklaroi se në Kosovë ka ndodhur një akt terrorist ndaj një...