Home 2018 January 17

Daily Archives: 17 January, 2018

I nderuar koleg Kraja, Ministria e Kulturës nuk është një portal privat!

Nga Ina Kosturi Si lexuese dhe e interesuar për shtypin kulturor pjesë e të cilit kam qënë intensivisht nga viti 2003 me opinione, kritika e...

Kryemadhi i përgjigjet Ramës për hedhjen e gurit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama se LSI hidhte gurin dhe fshihte dorën për reformën në drejtësi. Kryemadhi: Nuk...

Atentati kundër Ivanoviç drejtohet kundër Kosovës!

Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Vrasja e Oliver Ivanoviçit mëngjesin e 16 janarit 2018 ishte një tragjedi njerëzore, një akt barbar, ishte një vrasje...

Me ne fund dakordësi, mazhoranca e opozita krijojnë komisionin ad-hoc për KLP e KLGJ-në

PS, PD dhe LSI kanë përcaktuar emrat e deputetëve që do të zënë vendet në komisionin ad-hoc për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të...

Sic pritej Ivanov nuk dekreton ligjin për gjuhën shqipe.

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, deklaroi se ai ka vendosur të mos e dekretojë miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve. Sipas presidentit ligji rrezikon...

Ka dy kategori poetësh… nga Gustave Flaubert

Përktheu Elona Caslli Në të vërtetë ka dy kategori poetësh. Më të mëdhenjtë, të rrallët, mjeshtrat e vërtetë, e përmbledhin brenda vetes njerëzimin. Nuk merren me veten...

Shqiperia mund te behet “Edeni” per pensionistet italiane dhe te Europes Veriore. Shteti duhet...

Nga dott. Alban Daci* Shqiperia kohet e fundit eshte gjithnje e me shume nje vend terheqes per turistet, por edhe per te huajt qe e...

“A është feja e shqiptarit shqiptaria?” Nga Ilir Demalia

Dëgjova sot me vëmëndje emisionin “360 grade” të zotit Artur Zheji, me temën, “A është feja e shqiptarit shqiptaria?” Nga të gjithë të ftuarit në...

Papa Françesku sulmohet në Kili (VIDEO)

Papa Francesku është goditur me një objekt që u hodh nga një person gjatë vizitës së tij në Kili. Gjatë ditës së parë të turneut...

Kërcënohet me jetë politikani në Kosovë

Një ditë pas vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviç, një politikan tjetër është i kërcënuari i radhës. Burime të afërta të Indeksonline me inteligjencën bëjnë...