Home 2018 January 24

Daily Archives: 24 January, 2018

Shkarkimi i shefit të FBI, Trump pritet të merret në pyetje nga prokurori

Prokurori i posaçëm, Robert Mueller po shqyrton mundësinë të intervistojë Presidentin amerikan Donald Trump lidhur me shkarkimin e ish-drejtorit të FBI-së, James Comey dhe...

9 milion dollarë të vjedhura, arrestohen 5 biznesmen, 6 shpallen në kërkim

Pesë biznesmenë kanë përfunduar në pranga dhe 6 të tjerë janë në kërkim nën akuzën e skemës mashtruese për TVSH-në. Biznesmenët i kanë shkaktuar shtetit...

1 SHTET & 1 HAP NË BASHKIMIN EUROPIAN: PËR INTEGRIMIN BASHKË ME OPOZITËN!

Nga Ervin Bushati, Strasburg Delegacioni shqiptar, u prit në një takim të vecantë nga Presidenti PACE i sapozgjedhur Z. Michele Nicoletti, (deputet italian i Grupit...

Dalje … nga Rita Dove

Përktheu Elona Caslli Kur shpresat të janë venitur, ta japin vizën. Dera hapet drejt një rruge, si nëpër filma, pa njerëz dhe pa mace. Veçse është rruga jote, pasi...

Rakipi e Rehovica fanno ricorso contro la loro decadenza da deputati

L’ex deputato del PDIU Aqif Rakipi, il cui mandato è stato revocato poche settimane fa dalla Commissione Elettorale Centrale (KQZ) a causa della violazione...

Tritan Shehu denoncon manipulimin e socialistëve me kreun e Asamblesë së KiE

Nga Tritan Shehu NJE “MANIPULIM FEMINOR” SOCIALIST. Ne menyre jo serioze e jo etike Z.Ervin Bushati ne postimin e tij deformon te verteten e takimit te...

Momente tronditëse nga ekzekutimi i Arielës!

Vrasësi i studentes 21-vjeçare Ariela Murati po mbahet në jetë vetëm nëpërmjet aparaturave mjekësore. Mjekët japin pak shpresë. Plumbi me teë cilin qëlloi veten...

Rekordi i zi, 11 shpërthime me eksploziv vetëm në 24 ditë…

Nga Flamur Noka 11 goditje ndaj jetes dhe ndaj prones me eksploziv vetem kete muaj. Ky rekord i zi kriminal po ndodh ne vend, veper...

Rama: Ne mund të jemi së bashku në BE nëse Serbia njeh Kosovën”

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, tha në Davos se shpreson që edhe pse Serbia është përpara Shqipërisë në procesin e pranimit në BE, dy vendet...

Policia Rrugore istitucion qe mban rregull ne qarkullimin rrugor apo gjobavenese?!

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar parimisht punën për parandalimin e aksidenteve rrugore si dhe për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor. Gjatë...