Home 2018 January 25

Daily Archives: 25 January, 2018

A është ky një tjetër sinjal i Tiranës? Qeveria dërgon Olta Xhaçkën në Turqi;...

Në një kohë kur marrëdhëniet e SHBA-së me Turqinë janë tensionuar sërish për shkak të sulmeve që Ankaraja ka nisur ndaj kurdëve në Siri,...

A do të ketë dhunë në 27 janar? Përgjigjet Basha

I pyetur në “Opinion” nëse protesta e se shtunës me 27 janarit do të ketë dhunë, kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se...

Shefqet Kastrati blen Hotel Sheratonin në Tiranë, 30 MILION EURO

Pas largimit të papritur të kompanisë Sheraton, hoteli në Tiranë mbeti në pronësi të kompanisë M.A.Al-Kharafi & Sons W.L.L, e cila është aktive që...

Ademi premton mbështetje për ekipin e Vllaznise dhe u bën thirrje tifozëve te jene...

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, sot ka realizuar një vizite mbështetëse ndaj ekipit te futbollit te qytetit te saj. Qellimi i vizites duket...

De Biazi takohet me Pacollin, plane për të marrë drejtimin e skuadrës kosovare?

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi ka qenë në Kosovë në një takim me Ministrin e Jashtëm Behxhet Pacolli. Ne fakt, ka qenë...

Darka e ngjalave në gjirin e Lalzit, Kryemadhi: E kam marrë vesh nga mediat

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka qenë e ftuar në emisionin “Fakt” të gazetarit Çim Perka dhe ndër të tjera, ajo është pyetur edhe...

Voltana Ademi bën thirrje për pjesëmarrje ne proteste, pavarësisht ngjyrave politike.

Nga Voltana Ademi Përfshirja dhe mbështetja për të gjithë qytetarët e Shkodrës për pjesëmarrje në protestën e opozitës me 27 janar, ishte në qendër të...

Buzëqeshja jote ma çel parajsën! Nga Mira Tuci

Buzëqeshja jote ma çel parajsën Kur planetet luajnë kukafshehti Në zoodiakun tim. Vështrimi yt më muros Shndrrohem në gur si gruaja e Lotit teksa Gomorra digjej në flakë E po...

Poezi për Diego Rivierën nga… Frida Kahlo

Përktheu Elona Caslli Në pështymë në letër, në eklips. Në çdo vijë, në çdo ngjyrë, në çdo çdo zgavër goje, në kraharorin tim, jashtë, brenda, në shishen e bojës- në vështirësinë për të...

PËRSE LULZIM BASHA NUK MË PENGON DOT TË PROTESTOJ?

Nga Astrit Patozi Unë nuk kam asnjë arsye mbi tokë që të ndjek Lulzim Bashën, por kam një mijë arsye për të qenë gjithmonë atje...